Lauri Luik: Suuname energia lahenduste leidmisele

Arvamus
|
|
14.08.2014

Keerulistest olukordadest välja tulemiseks on oluline säilitada selge mõistus ja positiivne suhtumine ning katsuda leida lahendusi. Alati on lihtsam süüdlasi otsida ja näpuga osutada, kuid see ei vii edasi.

Ettevõtluse arendamisel ja töökohtade loomisel on kandev ning otsustav roll eraettevõtetel. Riigi ja kohalike omavalitsuste ülesanne on tagada ettevõtluseks sobiv keskkond, luues selleks vajalikud tingimused. Eestis on ettevõtlusega tegelemiseks loodud üsna head võimalused, võrreldes näiteks paljude teiste Euroopa riikidega. Töö parema maksukeskkonna nimel jätkub: alates järgmisest aastast alaneb tulumaks, tõuseb maksuvaba miinimum ja alaneb töötuskindlustusmakse määr. Need on väga konkreetsed sammud ja ettevõtluskeskkonna parendamiseks.

Väga olulisel kohal on ka koostöö kõrg- ja kutsekoolidega. Visiidil TTÜ-s

Rääkides konkreetselt meie maakonnast ja Haapsalust, siis on ju viimaste aastatega kodukant ning siinne elukeskkond märgatavalt paremaks muutunud. Läänemaale toodud
riigiinvesteeringutest oleme järjepidevalt ülevaateid andnud. Siia suunatud ja suunatavate investeeringute eesmärk on ühene- parandada elukeskkonda, et inimestel oleks Läänemaal hea elada.

Läänemaa Ühisgümnaasiumi avamisel kutsusin noori üles siia oma ettevõtet looma, stipendiumgi sai selle tarvis välja pandud. Loodetavasti sünnib ettevõtlusõppe programmi raames meile seeläbi ka uusi ettevõtteid, kasvõi üksainus uus firma oleks reaalne tulem. See on küll pisike edasiminek ning ei ole võrreldav mitmesaja töökoha kadumisega, kuid iga maraton saab alati alguse esimesest sammust.

Ikka ei saa me üle ega ümber raudteeühendusest pealinna ja Haapsalu vahel. Minu hinnangul on see üks väga konkreetne riigipoolne regionaalpoliitiline samm, kuidas Lääne-Eestit täiendavalt toetada, et siinset elu veelgi parandada. Kutsusin peaministri
sügiseks Läänemaale suuresti just seetõttu, et lisaks muudele päevakajalistele teemadele arutada ka Haapsalu raudtee taastamise küsimust. Loomulikult on siis laual ka PKC sulgemisega kaasnevate mõjude analüüsimine ning lahenduste leidmine.

Kindlasti suudame üheskoos tekkinud väljakutsele lahenduse leida ning PKC tehase sulgemise tagajärjel tööta jäävad inimesed taas tööjõuturule aidata. Selle pärast saigi tehtud ettepanek kutsuda osapooled viivitamatult kokku ning panna paika plaan, mis meid sellest olukorrast välja aitab. Väga hea, et maavanem on otsustavalt reageerinud ning alustanud aktiivseid konsultatsioone.

Suuname energia lahenduste leidmisele, üheskoos saame kindlasti hakkama.

Lauri Luik


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt