Ojuland: ametnikud, uskuge oma riiki

Uudis
|
07.11.2008

Täna 9. riigiametnike foorumi paneeldiskusioonis osalenud Riigikogu aseesimehe Kristiina Ojulandi sõnul tuleb riigisektorit sarnaselt erasektoriga igal võimalusel efektiivsemaks muuta. Samuti rõhutas Ojuland vajadust jätkuvalt edasi arendada Eesti e-riigi kontseptsiooni.

Otsides vastust diskussiooni põhiküsimusele, kui õhuke peaks olema Eesti riik, ütles Ojuland, et täna tuleks esile tõsta eelkõige Eesti avaliku sektori head läbipaistvust ja madalaid valitsemiskulusid, mis viitavad tervele riigile. Samas suunas peaksime ka edasi liikuma.

„Eesti valitsemiskulud on tõesti juba täna ühed Euroopa madalamad, aga see ei tähenda seda, et me oleme saavutanud efektiivsuse ja kokkuhoiu mõttes juba parima võimaliku tulemuse, millele viitab riigipalgaliste suur arv. Paigalseis on igal juhul pigem tagasiminek,” nentis Ojuland.

Veel toonitas Ojuland, et täna esineb Eestis veel olulisi erinevusi e-teenuste pakkumise osas, eriti just kohalike omavalitsuste tasemel. „Peaksime edasi liikuma üleriigiliselt ühtsete e-riigi teenuste täiustamise suunas. Selles peitub täna Eesti eesrindlikus, unikaalsus ja eelis Euroopas,” ütles Ojuland.

Oma pöördumises riigiametnike poole ütles Ojuland: „ Uskuge sellesse, mida te teete, uskuge iseendasse ja oma riiki. See võiks olla teie kõige olulisem motivatsiooniallikas.”

Koos Kristiina Ojulandiga osalesid Eesti riigi, ametnikkonna ja avalike teenuste tuleviku teemalises paneeldiskusioonis majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Marika Priske ja Kaubandus-Tööstuskoja tegevdirektor Siim Raie.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt