Lang ja Arakas: võlusõna on konkurents

Uudis
|
15.11.2008

Tänasel Reformierakonna korraldatud majanduskonverentsil Restart esinenud justiitsminister Rein Lang ja ettevõtja Viljar Arakas kinnitasid, et võimalikult vaba majanduskeskkond tähendab rikkamat riiki. Justiitsminister toonitas, et vaba konkurents tuleb rakendada riigi sunniga, aga sellel peab olema ühiskonna mandaat.

Eesti praegust majanduskeskkonda kommenteerides ütles Lang, et vaba konkurentsi vajaduse tajumine meie ühiskonnas tervikuna on tema hinnangul kahjuks küsitav. „Riigi ja valitsuse ülesanne on vaadata läbi maksuseadused ja täiendada neid uuele majandusituatsioonile vastavaks. Samuti on vajadus kehtestada mõistuspärane piir, kustmaalt alates algab registreeritud ettevõtlus,” lausus Lang.

Arakase sõnul on aeg eesti ettevõtluse järgmiseks tulemiseks. „Valitsuse ülesanne on ühiskonnale kommunikeerida ja selgitada, kuidas plaanitakse olukorraga toime tulla ja tegutseda. Meil ei ole probleeme, meil on võimalused. Parimad ettevõtted saavad aluse kõige raskemates oludes. Me oleme turumajanduses haritud, kuid vajame kogemusi. Lähedus väga rikkale Skandinaaviale on suur ja jätkuvalt alakasutatud ärivõimalus,” sõnas Arakas.

Nii Lang kui Arakas toonitasid, et Maastrichti kriteeriumite täitmine ja euro kasutuselevõtt on ülioluline, kui eurost ainuüksi ei piisa. Oluliste vajadustena toodi esile uue töölepinguseaduse jõustamine, sotsiaalmaksule lae kehtestamine ja riigihalduskulude vähendamine.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt