Holsmer: keskerakond lasi maamaksu alandamise põhja

Uudis
|
16.11.2008

Reformierakonna fraktsiooni poolt Tallinna linnavolikogule esitatud ettepanek vähendada uuest aastast maamaks 1,5 protsendilt 0,3 protsendile takerdus keskerakondliku linnavalitsuse tahtmatusse teemaga tegeleda.

Neljapäevasel linnavolikogu istungil esitas Keskerakond omaltpoolt eelnõule ettepaneku suurendada kohalike omavalitsuste riigi poolset rahastamist. Kuna see sisuliselt maamaksu alandamist ei puudutanud ja et mitte eelnõu algset mõtet ära rikkuda, võttis Reformierakonna fraktsioon eelnõu tagasi.

„Keskerakond hämab ja keerutab, tahtmata mõista, et Tallinna selgelt ülepaisutatud maamaks peab vähenema,” ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer.

Tallinna tänavuse 7,7 miljardi kroonise eelarve puhul loodetakse maamaksust laekuvat 318 miljonit krooni. „Selle raha eest saaks ehitada mitu uut lasteaeda või remontida kümneid kilomeetreid linnatänavaid, kuid reaalsus on kahjuks see, et keskerakondlik linnavalitsus kasutab maamaksu tõusust laekuvat lisaraha oma propagandamasina toitmiseks ja uute k-korterite ehitamiseks,” taunis Holsmer linnavalitsuse tegevust.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt