Kallas: raha pole maailmast kadunud

Uudis
|
15.11.2008

Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas ütles täna majanduskonverentsil Restart esinedes, et raha pole maailmas otsa saanud, küsimus on vaid selles, kes suudab pakkuda atraktiivset majanduspoliitikat, mis meelitaks ligi investeeringuid.

Kallase sõnul on kriisist väljumiseks ainuke tee aktiivne reformimine ja liberaalne majanduspoliitika. „Mitte kunagi pole suudetud majandust viia uuele pikajalisele tõusele plaanimajanduse vahenditega. Avatud turg toob investeeringuid, töökohad ja kasvu. On väga oluline, et turumajandus saaks uued võimalused, sest turumajandus ilma hästi korraldatud turuplatsita lihtsalt ei toimi,” ütles Kallas.

„Iga reform on ajas ja ruumis unikaalne, vaja on head ideed ja tõhusat ning võimekat teostust. Väga oluline on suutlikkus veenda ühiskonda reforme toetama, ainult siis saavad reformid edukad olla,” lisas Kallas.

Kallase rõhutas, et vastutus rahva ees lasub ärieliidil. „Ebaeetiline käitumine äratab viha ja see ei ole hea vaba õhkkonna tekkele, mida vajame edukate reformide läbiviimiseks ja seeläbi majanduse elavdamiseks.”

Kallase hinnangul jõutakse majanduskriisist välja alles 3-4 aasta pärast, see on tema sõnul just aeg, mis kulub Euroopa majanduskasvu taastamiseks.Usalduse taastamine võib aga aega võtta kuni kümme aastat.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt