Lang: Ettevõtte asutamine peaks Eestis olema võimalik kahe tunniga

Uudis
|
10.04.2006

Täna hommikul Riigikogus Reformierakonna fraktsioonis esinenud justiitsminister Rein Lang lausus, et kuigi Eesti majanduskasv on hea, tuleb ettevõtlust reguleeriva õiguskeskkonna kaasajastamisele jätkuvalt tähelepanu pöörata.

“Ettevõtte asutamine peaks Eestis olema võimalik kahe tunniga. Mõistlik oleks ka, kui notari juurde koonduksid lisaks asutamistoimingutele kõik ettevõtte registreerimisega seotud toiminguid,” lausus Lang.Ühe põhjusena ettevõtluskeskkonda reguleerivaid seadusi kaasajastada  märkis justiitsminister vajadust Euroopa Liidu riikide seas oma ettevõtlussõbralikkusega konkurentsis püsida.“Mis võiks Eesti jaoks olla parem kui Euroopa suurfirmade soov Eesti majandusse investeerida, tootmist ja koguni ettevõtte peakontoreid Eestisse kolida,” lausus Lang.Ettevõtte asutamise kiiremaks muutmine maksaks Langi hinnangul umbes 40 miljonit krooni, mis kuluks peamiselt infotehnoloogiliste lahendustele. Justiitsminister rõhutas, et loomulikult ei saa kiiremate asutamistoimingute arvel teha mingeid järeleandmisi ettevõtte asutamise õiguskindluse osas. Justiitsministeeriumi ettepanekul arutab Riigikogu homme õiguspoliitika ja ärikeskkonna arengut riiklikult tähtsa küsimusena.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt