Reformierakond: Isamaaliidu liitumine Res Publicaga on hea uudis

Uudis
|
04.04.2006

Reformierakonna volikogu esimehe Rain Rosimannuse sõnul saab erakond Isamaaliidu liitumist Res Publicaga üksnes tervitada.

“See on Eesti parempoolsuse jaoks hea uudis. Koondumist on oodatud pikisilmi. Müts maha, kui Isamaaliit suudab astuda selles suunas esimese sammu,” ütles Rosimannus.

Rosimannuse sõnul on Isamaaliidu ja Res Publica ühinemiseks täna head eeldused, kuna erakonnad täiendavad teineteise nõrku kohti.

“Pikaajaline valitsemisest kõrvalolek on aidanud valijail unustada Isamaaliidu varasemad patud, nende maine on täna taastumas. Samas napib
Isamaaliidul häid liidreid, ka on Isamaaliidu organisatsioon nõrgavõitu. Res Publicaga on lood risti vastupidised,” sõnas Rosimannus.

“Res Publical on tugev 5000 liikmeline organisatsioon ja rida tugevaid liidreid, erakonna enda maine on aga allapoole igasugust arvestust.”

Rosimannuse sõnul oleks liitumine paremkonservatiivsel tiival eriti oluline vastukaaluna Keskerakonna pikaajalisele üliedukale tegevusele vasakjõudude endaga ühendamisel ja integreerimisel.

“Aastate jooksul on Keskerakond liitnud endaga õigusvastaselt represseeritute, roheliste, venelaste ja pensionäride väikeerakondi. Viimased arengud Tallinnas ja riigis viitavad sellele, et Savisaar on võtnud sihiks ka Rahvaliidu liitmise Keskerakonnaga,” ütles Rosimannus.

Ilma koondumiseta paremtiival viiks selline ühesuunaline areng Rosimannuse arvates Eesti poliitilise maastiku aga täielikult kreeni. Rosimannuse sõnul võib sellisel juhul olla tulemuseks Venemaaga sarnase ühe domineeriva ja laiutava parteiga poliitilise süsteemi sündimine lisaks Tallinnale ka riigis tervikuna.

Rosimannus loodab, et kahe erakonna ühinemine suurendab ka tõenäosust, et president suudetakse valida Riigikogus.

Reformierakonna pressiteenistus

Lisainfo:
Rain Rosimannus
rain [dot] rosimannusatriigikogu [dot] ee

Teate edastas:
Triinu Rajasalu
triinuatreform [dot] ee


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt