Laine Randjärv: loomemajanduse tähtsus kasvab kogu maailmas

Uudis
|
29.07.2011

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv külastas eile Tartu Loomemajanduskeskust.

2009. aastal Tartu linna poolt asutatud SA Tartu Loomemajanduskeskus koordineerib katusorganisatsioonina loomemajandust Tartus ja Lõuna-Eestis, jagades infot ja pakkudes alustavatele loovettevõtjatele inkubatsiooniteenust. Keskusele kuulub kolm maja Tartus Kalevi tänaval. Äsja sai Tartus Kalevi tänaval kasutusloa renoveeritud puithoone, mis majutab tulevikus 14 loomeettevõtet.

„Loomemajanduse tähtsus kasvab kogu maailmas. Eestis on see majandusharu viimastel aastatel hoogsalt arenenud ja valitsuskoalitsioon seab loomemajanduse tugiteenuste arendamise oma tegevuses olulisele kohale,” rääkis Laine Randjärv. „Tartu Loomemajanduskeskuse inimesed oskavad oma asja ajada ning Tartu linn ja loomemajandusettevõtted saavad sellest ainult kasu. Septembris lõplikult avatav hoone on korda tehtud muinsuskaitseline ehitis. Peatselt on valmimas kolmaski hoone,” lisas Riigikogu aseesimees.

Tartu Loomemajanduskeskuse juhatuse liige Raul Oreškin selgitas, et keskuses on seni äriplaane kaitsnud 55 ettevõtet, kellest 36 soovivad ruume rentida Kalevi tänava majades. Praeguseks on keskuse uues majas kodu leidnud filmikompanii Pimik, maastikuarhitektuuribürood Tajuruum ja Ökodisko, kunsti- ja disainikauplus Disainimaja ning 3D ja 4D programmeerimisega tegelev ettevõte Visar Studio. „Iga töökoht, kus leiavad erialast rakendust loomeinimesed, on väärtus omaette ja kes saab olla loojale parim tööandja kui ta ise,” rääkis Oreškin keskuse tegutsemispõhimõtetest.

Loomemajanduskeskusele kuuluvate Kalevi 15 ja Kalevi 17 hoonete renoveerimine läheb kokku maksma 933 279 eurot (14,6 miljonit krooni). Hoonete renoveerimist rahastab EAS avatud loomemajanduse tugistruktuuride toetamise meetmest. Tartu linn kaasfinantseerib ehitust 383 470 euroga (6 miljonit krooni).

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt