Laine Randjärv kohtus Maailma Kabeföderatsiooni presidendi Harry Otteniga

Uudis
|
01.08.2011

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv kohtus täna Maailma Kabekonföderatsiooni presidendi Harry Otteniga.
Kohtumisel osales ka Euroopa Kabeföderatsiooni ja Eesti Kabeliidu president Janek Mäggi.

Randjärve sõnul on kabe üks spordialadest, mis sobib paljudele noortele ning ei nõua suuri lisakulutusi kohalikelt omavalitsustelt. “Kabe, nagu ka kõik muud mõttespordid, aitavad pikendada eluiga, sest mõtlemine hoiab vaimu värske,” märkis Laine Randjärv. “Olen kabega kokku puutunud sellest ajast, kui olin kulutuuriminister. 2007. aastast asub Tallinnas ka Euroopa Kabeföderatsiooni peakontor. Mul on hea meel, et see töö, mida siis alustati, on kandnud väga head vilja.”

Maailma Kabeföderatsiooni presidendiga tulid arutlusele võimalused, kuidas kabet kui spordiala noorte hulgas populariseerida. Kabe on kindlasti alternatiiviks meeletule arvutiseerimisele. Kabe mängus on kirge, kiirust ning ohtralt võistlusmomenti. Harry Otten rõhutas, et Eesti on teinud ära väga suure töö Euroopas kabe populariseerimisel ning ta usub, et see töö jätkub ka lähiaastatel.

Harry Otten avas täna Tallinnas Euroopa Noorte Meistrivõistlused rahvusvahelises kabes ning ta osaleb Euroopa Kabeföderatsiooni kongressil, mis toimub täna Tallinna Malemajas. Maailma Kabeföderatsiooni president on hollandlane ning Euroopa suurima ilmaennustusettevõtte juht ja üks omanikest. Hollandis asub ka Maailma Kabeföderatsiooni FMJD peakorter.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt