Kalle Jents: Ugala teater ja Kultuuriakadeemia ühe katuse alla

Uudis
|
28.07.2011

Eile Viljandis kultuuriminister Rein Langiga kohtunud Ugala Teatri nõukogu liikmed ja Viljandi Kultuuriakadeemia esindajad leidsid üheskoos, et Ugala teatri ja
Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna viimine ühtse juhtimise alla tuleks mõlemale kasuks.

Riigikogu liikme Kalle Jentsi sõnul jõuti ühisele arvamusele, et juba tulevast aastast oleks otstarbekas viia Ugala teatri ja Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakond ühtse juhtimise alla. „Nii avaneks Kultuuriakadeemia tudengitel võimalus kasutada Ugala teatri materjal-tehnilist baasi ja prooviruume, samuti saaks kaasata tudengite koolitusprotsessi teatri spetsialistid. Kõik eelseisvad muutused tuleks kasuks mõlemale ning mis põhiline: sellest võidaks ka teatrikülastaja,” lausus Jents.

Jents lisas, et sel aastal vaadatakse üle kõik Ugala tulevikuplaanid ning otsustatakse, millised muudatused tuleks kõige selle valguses neisse teha. „Kindlasti muutub seoses sellega ka Ugala renoveerimise projekt. Tulevikuperspektiivis peaks renoveeritud Ugala teater vastama ka Kultuuriakadeemia vajadustele,” lisas Jents, kes kuulub ise Ugala teatri nõukoguse.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt