Laine Randjärv: Liberaalse Arengu Klubi korraldab venekeelse loengusarja

Arvamus
|
13.09.2014

26. septembril alustab tegevust Liberaalse Arengu Klubi, mille on asutanud rühm venekeelseid Eesti elanikke, kes jagavad liberaalseid väärtusi ja on avatud dialoogile teistsuguste ideoloogiliste mudelite pooldajatega.

Klubi asutamisele avaldas toetust Riigikogu aseesimees Laine Randjärve, kes märkis, et kohtumiste teemad jagunevad kahe suuna vahel – ühiskondlik kord teoorias ja praktikas. “Teoreetilises osas käsitletakse meie nimeka professorkonna kaasabil ühiskondlik-poliitilise mõtte ajaloolist aspekti. Praktilist osa hakkavad juhendama ettevõtjad, ajakirjanikud, spetsialistid, kes räägivad eduka ärimudeli ülesehitamise viisidest kaasaegses maailmas ja eelkõige Eestis ning tutvustavad etteantud teemade mitmesuguseid huvitavaid seisukohti. Teemade ring laieneb kohtumiste käigus, kui kuulajaskonnal tekivad huvipakkuvad soovid ja ettepanekud seoses klubi istungitel arutatavate küsimustega.”

Arutlev-analüüsiv ühendus Liberaalse Arengu Klubi tahab olla mitteametlikuks arutelufoorumiks nende jaoks, kes soovivad arutada ja selgitada oma poliitilisi ja ideoloogilisi eelistusi. Klubi töös kaasa lööma on oodatud kõik, kes püüdlevad tänapäeva maailma sotsiaalsete, majanduslike, poliitiliste ja kultuuriliste protsesside objektiivse uurimise, mõistmise ja tutvustamise poole.

Loengute üheks eesmärgiks on huvitatud inimeste tutvumine liberaalse mõtte ajalooga, selle liikumise tähtsamate isikutega ja teerajajatega ning liberaalse ühiskonnamudeliga konkreetsete riikide näitel. Klubi istungitel esinemiseks on oma nõusoleku andnud juba tuntud professorid: Mihhail Lotman, Igor Gräzin, David Vseviov Lisaks kitsa suunitlusega teemade arutamisele ekspertide osalusel oodatakse ka vabas vormis diskussioone, kus kõik soovijad võivad jagada oma seisukohti aktuaalsetes küsimustes.

Liberaalse Arengu Klubi kohtumised hakkavad toimuma Komandandi majas aadressil Toompea 1 – majas, kus 1742–1752 elas A. S. Puškini vaarisa, Revali garnisoni komandant Abram Petrovitš Hannibal.

Liberaalse Arengu Klubi esimene kohtumine ja pidulik avamine toimub 26.09.2014 kell 15.00.
Sissepääs on tasuta, vajalik on eelregistreerimine. Liberaalse Arengu Klubi töökeel on vene keel. Registreeruda on vaja aadressil:olga [dot] saikovskajaatriigikogu [dot] ee või telefonidel: 6316317 ja 5166869. Kohtumised hakkavad toimuma kord kuus reedeti kell 15.00–17.00.

Liberaalse Arengu Klubi aadress Facebookis on: https://www.facebook.com/klub.liberalisma?fref=ts

26. septembri programm:

15.00 Laine Randjärv (Riigikogu aseesimees). Kuidas tekkis idee luua Liberaalse Arengu Klubi. Tervitussõnad. 
15.15 Igor Gräzin (õigusteaduste doktor). Liberalismi tekke peamised etapid. Ajalugu ja filosoofia.
16.00 Vadim Šabarov (ettevõtja). Elada Eestis, töötada Euroopas. Ettevõtluse vabadusest ja eelistest kaasaegses maailmas.
16.45 Arutelu, vaba mikrofon.
17.00 Arutelu jätkub kohvilauas vabas vormis.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt