Laine Randjärv: Balti Assamblee presiidiumi prioriteet on koostöö Balti Ministrite Nõukoguga

Arvamus
|
12.09.2014

Balti Assamblee presiidiumi tänasel istungil Võrus on tähelepanu keskmes Assamblee tegevuse prioriteedid ja koostöö Balti ministrite Nõukoguga.

Riigikogu aseesimees ja Balti Assamblee president Laine Randjärv peab oluliseks Baltimaade ühtsuse suurenemist. „See peab olema nüüd veel tugevam ja sisukam kui 90ndatel, mil tark ja eesmärgipärane kokkuhoidmine viis meid toona taasiseseisvumisele ja uue elukvaliteedi loomisele,“ ütles Randjärv ja lisas: “Praktikas peame tihendama info vahetust ja tegevuste sünkroniseerimist ka Balti Ministrite Nõukoguga.”

Randjärv pidas tähtsaks ka Võrus toimuvat spordiprogrammi, mille keskmes on Balti korvpalliturniir Balti Assamblee karikale, kus Riigikogu meeskond on olnud mitmekordne karikavõitja.

„Balti Assamblee karikaturniir korvpallis sai alguse 2006. aastal ning selle eesmärk on meie rahvaste ja poliitikute lähendamine ning sportlike eluviiside edendamine kõigis Balti riikides,“ ütles korvpallimeeskonna kapten, Riigikogu aseesimees Jüri Ratas. Lisaks temale mängivad meeskonnas veel Indrek Saar, Remo Holsmer, Rainer Vakra, Rannar Vassiljev, Kalvi Kõva jRiho Kangur. Riigikogu meeskond on võitnud juba kaks karikat. Võrus algab võistlus kolmanda karika nimel.

Võru spordikeskuses kell 15 algaval turniiril kohtuvad kõigepealt Eesti ja Läti, seejärel Läti ja Leedu ning Eesti ja Leedu.

 

PS! Vaata minu Facebooki lehelt, kes võistluse võitsid! https://www.facebook.com/pages/Laine-Randj%C3%A4rv-J%C3%A4nes/1520681484…


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt