Õnne Pillak: kas linnahall saab renoveeritud või kukub enne kokku?

Uudis
|
07.08.2011

Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Õnne Pillaku sõnu ei ole linnahalli renoveerimisega võimalik enam venitada, sest vastasel juhul kukub kultuuriobjekt enne ehitustööde algust kokku. Pillak saatis abilinnapea Taavi Aasale kirja, milles pärib aru Linnahalli renoveerimistööde venimise, rahastamisskeemide ning tuleviku kohta.

„Kaks aastat tagasi andis Taavi Aas välja veksli, et linnahall on renoveeritud käesolevaks aastaks, kui Tallinn kannab kultuuripealinna tiitlit. Tänaseks on kunagisest populaarsest kultuurirajatisest saanud hiiglaslik roostetav monstrum, mis on kaetud grafititega ning kus tuul keerutab prahti laiali. Kui piirkonna arendamisega samas tempos jätkata, siis võime olla silmitsi olukorraga, kus renoveerida pole enam midagi. linnahall lihtsalt kukub kokku,” selgitas Pillak.

Reformierakonna fraktsiooni juhi sõnul on linnahalli renoveerimine kui halb anekdoot sellest, kuidas pealinna mehed teevad äri.

„Kõige piinlikum juhtum on olnud muidugi see, kui Taavi Aas väitis justkui garanteeriks USA valitsus linnahalli investeeringud. Tegelikult oli tegu skeemiga, mille abil püüti riigi abiga niigi ennast lõhki laenanud Tallinnale uut laenu võtta. Sama ebameeldiv on ka linna ja ameerika investorite ühisfirma loomine, mille käigus Tallinn parseldas maha linnahalli kinnistud, nõudmata oma partnerilt mingeidki investeerimiskohustusi,” ütles Pillak, täpsustades, et ainukeseks tingimuseks Tallinn Entertainment LLC-le on kontsertsaali säilitamine.

“Üha rohkem tundub, et linnahalli renoveerimise varjus püütakse teha mingeid hämaraid tehinguid, samas kui hoone enda tulevik on endiselt lahtine,” tõdeb Pillak. ” Mind ei üllataks, kui mõne kuu pärast saame meedia vahendusel teada, et Märt Sultsi aasta lõpus ehitama hakatav kasiinosaar tuleb linnahalli kinnistule,” lausus Pillak.

Pillaku hinnagul on linnahall Tallinna linna üks olulisemaid kultuurirajatisi ning vajab senise sahkerdamise asemel tõsist tähelepanu ning seda enne, kui hoone lõplikult ära laguneb.

„Selle asemel, et linnahalli arendamise sildi all erinevaid petuskeeme punuda peaks linnavalitsus panema kokku piirkonna arendamiseprojekti tegevusplaani, leppima kokku, millal ehitustöödega alustatakse ning leidma projektile tõsiselt võetavad investori. Arvestades linnahalli tänast seisukorda, siis renoveerimise hind tõuseb iga viivitatud päevaga,” märkis Pillak.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt