Kõiv: investeerime haiglatesse 431 miljonit krooni

Uudis
|
14.10.2010

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikme Tõnis Kõivu sõnul investeeritakse järgmisel aastal haiglatesse ja riiklikesse hoolekandeasutustesse 431 miljonit krooni, millele lisandub omaosalus.

Tõnis Kõivu sõnul on sotsiaalministeeriumi 2011. aasta eelarve kokku 41,3 miljardit krooni, mida on ühe miljardi võrra rohkem kui käesoleval aastal. Märkimisväärne on just investeeringute maht. “Nii haiglate kui hoolekandeasutuste energiasäästlikumaks muutmiseks investeerib riik järgmisel aastal üle saja miljoni krooni. Kaks võitu korraga – hooned saavad korda ja reaalne rahaline kokkuhoid küttekuludelt,” lausus Kõiv.

Vaatamata keerulistele majandusoludele on sotsiaalvaldkonna eelarve tublisti kasvanud. “Võrreldes 2010. aastaga kasvasid 260 miljoni krooni võrra peredega seotud toetused ja hüvitised ning tervelt 461 miljoni krooni võrra pensionide väljamaksetele kavandatud raha. Pensionide väljamaksete kasvu põhjuseks on pensionäride arvu kasv ning pensioni saajate staaži ja tasutud sotsiaalmaksu kasv,” ütles Kõiv.

Lisaks toob Tõnis Kõiv olulise märgina välja ka puuetega inimeste abivahenditele mineva raha suurenemise ning HIV’i ja AIDS’i raviks panustatava 120 miljonit krooni. “Puuetega inimestele abivahendite soetamiseks on planeeritud eelarvesse 95 miljonit krooni, mis peaks kaasa tooma ootejärjekorra kadumise,” oli Kõiv optimistlik.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt