Rõivas: vanemahüvitisega vussimine vähendaks sündivust

Uudis
|
14.10.2010

Kommenteerides täna Riigikogus esimesel lugemisel tagasi lükatud Vanemahüvitise seaduse ja peretoetuste seaduse muutmise eelnõud, toonitas Taavi Rõivas oma sõnavõtus, et vanemahüvitise süsteemi äralõhkumine vähendaks nii perede kindlustunnet kui ka sündivust.

Taavi Rõivase sõnul loodi vanemahüvitis selleks, et suurendada pere kindlustunnet ajal, mil üks vanematest on lapsega kodus. “Eestis sünnib üle 3000 lapse aastas rohkem kui enne vanemahüvitise kehtestamist. Seitsme aasta pärast on see 120 klassitäit lapsi lisaks. Vanemahüvitise järgselt on enim kasvanud sündivus just kõrgharidusega ja üle keskmise teenivate emade puhul. Kui muudame hästi töötava vanemahüvitise sotsiaaltoetuseks, kaob ka positiivne mõju iibele,” ütles Rõivas ning lisas, et kokkuhoid oleks vaid paar protsenti.

Rõivase hinnangul vähendab noorte perede kindlustunnet iga ettepanek, mis muudab hästi toimivat süsteemi, sest see annaks signaali, et riik ei ole perede toetamisel järjepidev. „Väheneb kindlustunne ka neil, keda ettepanek isiklikult ei puuduta – kui juba muutma hakatakse, siis kes teab, mida sotsid järgmisena välja mõtlevad.”

Reformierakonna fraktsiooni liikme sõnul tuleb arutelude fookus pöörata sellele, mis saab peale vanemahüvitise perioodi. „ Tean isiklikust kogemusest, et Tallinnas on lapsele lasteaiakoha leidmine paljude jaoks kättesaamatu, kuigi seadus seda nõuab. Sooviksin linnas võimul olevatele sotsiaaldemokraatidele rohkem indu selle probleemi lahendamiseks ning vähem ettepanekuid hästi töötava süsteemi lõhkumiseks.”

 

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt