Tarmo Mänd: uus seadus parandab oluliselt väikeettevõtjate olukorda

Uudis
|
14.10.2010

Kommenteerides eile Riigikogus esimese lugemise läbinud Käibemaksuseaduse muutmise seaduse eelnõud, toonitas Tarmo Mänd oma sõnavõtus, et uus seaduseelnõu parandab oluliselt väikeettevõtjate olukorda.

”Laiendatakse kassapõhise käibemaksuarvestuse erikorra valikuvõimalust kõikidele käibemaksukohustuslastele, kelle aastakäive ei ületa 200 000 eurot. Praegu on kassapõhise käibemaksuarvestuse erikord õigus valida üksnes füüsilistest isikutest ettevõtjatel. Kassapõhiselt tekib maksukohustus alles siis, kui raha on laekunud,” lausus Mänd. ”Teise olulise meetmena võib välja tuua õiguse maksuaja pikendamiseks kuni kolm kuud.”

Tarmo Männi sõnul annab kassapõhise arvestuse maksekorra rakendamine väikeettevõtjale võimaluse rahavoogusid paremini planeerida.

Rahanduskomisjoni aseesimees lisas, et maksupettuste vältimise eesmärgil kehtestatakse seadusemuudatusega ka kinnisasjade ja metallijäätmete käibe korral pöördmaksustamise kohustus, kus on sätestatud, et maksud tasub ostja.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt