Klaas: Eesti edu tagab ettevõtlikkuse kasv ja ettevõtlusoskuste omandamine

Uudis
|
17.09.2009

Täna Riigikogus Arengufondi raporti arutelul toonitas majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas oma sõnavõtus, et tööjõu võimestamisel olgu põhirõhk ettevõtlikkuse kasvul ja ettevõtlusoskuste omandamisel.

Klaasi sõnul tuleb ülemaailmse majanduskriisi keerises silmas pidada kahte dimensiooni. ”Esiteks, majanduskriisi mõjude leevendamine ning teiseks tegevused, mis on suunatud uue kasvu ettevalmistamiseks,” lausus Klaas. „Eesti majanduse edasine areng peab tuginema suurema lisandväärtusega valdkondadel, et tagada palkade ja sissetulekute edasine tõus.” Klaas toonitas, et valitsuse senised sammud eelarvedefitsiidi hoidmises kolme protsendi piires ning pingutused eurole üleminekuks on olnud vajalikud ning õiged.

Klaasi sõnul on hädavajalik hoida avatud, stabiilset ja ettevõtlust toetavat majanduskeskkonda, mille võtmesõnadeks on range eelarvepoliitika ja üleminek eurole. ”Maksusüsteem olgu lihtne ja läbipaistev. Hoida tuleb madalat maksukoormust. Vaja on otsida lahendusi kapitali ja tööjõu maksustamise vähendamiseks,” lisas Klaas. ”Sarnaselt Arengufondile leiame, et sisse tuleb viia  eraisikute investeeringute maksuvabastus. Kindlasti tuleb perspektiivis jätkata tulumaksu reformiga.”

Majanduskomisjoni esimees toonitas aktiivse välismajanduspoliitika vajadust ning kutsus Riigikogu liikmeid üles mõõtma iga oma väliskontakti mõjukust sellega, kui palju on äratatud huvi Eesti investeerimiskeskkonna ning Eesti ekspordi vastu.   


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt