Ojuland tahab Kovaljovile Sahharovi auhinda

Uudis
|
15.09.2009

Euroopa liberaalide üleeuroopalise partei ( ELDR) asepresident, Euroopa Parlamendi liige Kristiina Ojuland toetab Euroopa parlamendi Sahharovi auhinna andmist Venemaa inimõiguslasele, Maarjamaa Risti III klassi teenetemärgi kavalerile Sergei Kovaljovile.

“Sergei Kovaljov on üks neid väljapaistavaid Venemaa inimesi, kes on truuks jäänud vabaduse, demokraatia ja inimõiguste kaitsmisele olenemata režiimide vahetumisest kodumaal. Tema tegevus oli hädavajalik kommunistide võimutsemise ajal Nõukogude Liidus ning on eriti vajalik tänasel Venemaal, kus saabuvad üha uued teated tapetud inimõiguslastest,” märkis Ojuland.

Kristiina Ojuland töötas koos Kovaljoviga aastaid Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee raames. ENPA ühe juhina toetas Ojuland järjekindlalt Sergei Kovaljovi initsiatiive, mille eesmärgiks oli Venemaa kodanike inimõigusalase olukorrra parandamine.

Sergei Kovaljov oli president Boriss Jeltsini ajal Venemaa inimõiguste volinik ning Venemaa parlamendi liige aastatel 1990-2003. 1996. kuni 2003. aastani kuulus ta Euroopa Nõukogu Parlamentaarsesse Assambleesse.

1995. aastal pälvis Kovaljov Euroopa Nõukogu inimõiguste auhinna.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt