Keit Pentus: pensionid hakkavad uuesti kasvama hiljemalt 2012

Uudis
|
13.12.2010

Riigikogu aseesimees Keit Pentus kohtus täna Eesti Pensionäride Ühenduste Liidu juhatuse liikmetega, et arutada lähiaastate pensionikasvu väljavaateid.

“Selle aasta kolmandas kvartalis kasvas majandus 5%. Et pensionikasvu eelduseks on suurem sotsiaalmaksu laekumine, siis kui viimases kvartalis toob taastuv majanduskasv ja tööhõive kasv kaasa ka sotsiaalmaksu laekumise kasvu, tekib võimalus kavandada uut pensionikasvu juba järgmisel aastal,” selgitas riigikogu aseesimees Keit Pentus. “Nii praeguse kui ka järgmise parlamendikoosseisu kõige olulisem ülesanne on majanduse stabiilseks kasvuks tingimuste loomine. See tähenab muu hulgas, et hiljemalt 2012. aastal hakkavad ka pensionid uuesti kasvama.”

Riigikogu asespiikri sõnul ei ole aga tõsiseltvõetavad arvamuseavaldused, et pensione võiks tulevikus sotsiaalmaksuga maksustama hakata. „Eakad on oma elutööd tehes riigile makse maksnud ja nende pensioni suurus sõltub sellest maksupanusest. Nüüd väljamakstavatelt pensionidelt veel sotsiaalmaksu koguma hakata oleks ebaõiglane,” lausus Keit Pentus.

Eesti Pensionäride Ühenduste Liidu juhatuse esimees Andres Ergma on varem öelnud, et ligi kolmandik pensionäre töötab ning nende töötasult makstakse juba sotsiaalmaksu. „Peale selle maksavad töötavad pensionärid oma pensionilt tulumaksu,» rääkis Ergma. Lisaks temale kohtusid Riigikogu aseesimehega ka pensionäride esindusorganisatsiooni aseesimees Rein Kriis.

Mõtte sotsiaalmaksuga maksustama hakata pakkus novembris ajalehes Sirp välja endine Hansapankur Indrek Neivelt.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt