Mati Raidma: riigikaitse peab muutuma professionaalsemaks

Uudis
|
13.12.2010

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimehe Mati Raidma sõnul on Reformierakonna soovitud muudatuste eesmärk riigikaitses suurendada selle professionaalsust ja tugevdada Eesti kaitsevõimet.

Raidma märkis, et pealkirjadega sõdimine on riigikaitses mõttetu tegevus ning tuleks rohkem süüvida asja sisusse ning vaadata pikaajalist perspektiivi.

„Reformierakonna riigikaitsepoliitika programm sisaldab selget eesmärki luua eeldused 6-kuulisele ajateenistusele üleminekuks,” ütles Raidma.

„Kindlasti ei tohiks seda tõlgendada kohustusliku ajateenistuse likvideerimisena, nagu mitmed ajalehepealkirjad on viidanud ning millele on Reformierakonna programmi põhjalikult läbi lugemata reageerinud ka meie koalitsioonipartnerid,” lausus Raidma.

„Kaitseminister Jaak Aaviksoo on Reformierakonda juba jõudnud hoiata probleemide eest, millele meie riigikaitse programm annab selge vastuse. Reformierakonna soovitud muudatuste eesmärk riigikaitses on Eesti riigi kaitsevõimet suurendada, mitte seda nõrgestada,” sõnas Raidma.

„Olgu siis kõigile pealkirjalugejatele öeldud, et Reformierakonna kaitse- ja julgeolekupoliitika eesmärk on parimal võimalikul viisil kaitstud Eesti. Lihtsalt öeldes – kutseliste kaitseväelaste kui Eesti kaitseväe selgroo suurem väärtustamine, Kaitseliidu kui vabatahtliku kaitsetahte väljenduse suurem rahastamine ja kasutamine Eesti kaitseks ning ajateenistuse kasutamine nende mõlema baasi tekkeks,” rõhutas Mati Raidma.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt