Paul-Eerik Rummo tutvus tööhõive valdkonnas uuenduslikke projekte rahastava projektiga

Uudis
|
16.02.2004

Rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo tutvus täna Euroopa Liidu algatatud EQUAL-programmiga, mille kaudu rahastatakse uuenduslikke projekte tööhõive valdkonnas.

“See on suurepärane uus võimalus liikuda edasi just selles suunas, mille oleme võtnud,” nentis Rummo. “Uuel programmil ja Eesti valitsuses hiljuti kinnitatud rahvastikupoliitika alustes on silmapaistvalt palju kokkupuutepunkte, nagu näiteks paindlike peresõbralike töövormide juurutamine, lastehoiu alternatiivsete võimaluste arendamine, asjatundlike hooldusperede toetamine ja muud töö- ja pereelu ühitamist soodustavad ideed.”

“Eriti tähtis on see, et EQUALile esitatavad projektid peavad valmima avaliku sektori, erasektori ja kodanikeühenduste koostöös, mis võimaldab otsida kõige laiemalt vastuvõetavaid ja kõige praktilisemaid lahendusi,” rõhutas Rummo. “Näiteks mõjuks lapsehoiuteenuse väljatoomine “hallist tsoonist” üldisele tööhõivele positiivselt korraga kahel viisil: legaliseeriks lapsehoidjad kui seaduslikud töötajad ja samas võimaldaks väikelaste vanematel tööturule naasta, aidates neil säilitada erialast kvalifikatsiooni,” kirjeldas rahvastikuminister.

Rummo juhtimisel töötavad praegu rahvastikuministri büroo juures lastehoiu, viljatusravi ja hooldus- ning kasuperede probleeme analüüsivad ümarlauad.

Rummo kutsus kõiki organisatsioone ja üksikisikuid üles EQUALi võimalustega tähelepanelikult tutvuma. “Õige ja kasulik on iga algatus, mis aitab inimesi lähemale tööle ja kaugemale sotsiaalsest abitusest,” kinnitas rahvastikuminister.

Lisainfo:
Stina Eilsen,Tööturuamet, EQUAL projektikoordinaator 625 77 44 http://www.rahvastikuminister.ee/et/news2/articles.html?aid=14


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt