Kallas: Reformierakonna eesmärk on laiendada oma kandepinda

Uudis
|
21.11.2004

Reformierakonna esimees Siim Kallas rõhutas üldkogul peetud kõnes, et erakonna eesmärk on laiendada oma kandepinda.

“Meie tänane väljakutse on oma kandepinna laiendamine nii, et reformierakondlased kuuluksid 2007. a valimiste järel valitsust moodustava juhtpartei ridadesse.
Kandepinna laiendamise võimalikke variante oleme otsinud ja kaalunud aastaid,” ütles Kallas.

“Täna oleme saavutanud tugeva majandusliberaalsete vaadetega erakonna maine. Oleme alati tahtnud sellele lisada ka usutava ja valijaid veenva ning nende poolt toetatava sotsiaalpoliitika. Vanemahüvitis oli selles mõttes uus ja edukas samm,” nentis Kallas. “Aga me vajame enamat. Euroopas on edukad olnud need liberaalsed erakonnad, kes on veenvalt ühendanud majandusliberalismi, majandusreformide eduka elluviimise liberaalse sotsiaalpoliitikaga, mis on ka teoreetiliselt küllalt kaugele arendatud. Reformierakonna uuel juhtkonnal ja võimalikul uuel esimehel Andrus Ansipil on uue laia kandepinna loomiseks eeldused paremad kui kunagi varem.”

“Mis puutub majanduspoliitikasse, turumajandusse, siis tundub mulle, et täna on vaid kaks võimalust – kas Reformierakond kannab neid vaateid edasi või ei kanna neid enam keegi. Soovida saavutada turumajanduse ideede kaitsmisel samasugune veenvus nagu täna on Reformierakonnal, näib olevat asjatu punnitamine.”

Käsitledes paremjõudude ühendamist sõnas Kallas, et see on õige idee, kuid konkreetne protsess selle teostamiseks on tänaseks tulemusteta lõppenud.

“Mis on ühendamise eesmärk? Suure võiduka paremerakonna loomine, kes suudaks valimistel saada nii palju hääli, et moodustada valitsus kas üksi või vaid ühe väiksema partneri osavõtul. See on eesmärk, mida mina pean ikka oluliseks. Kui mitte seekord, siis võib-olla tulevikus,” ütles Kallas.

Viidates Reformierakonna sünnile, aga ka koonderakondlaste ja Vene Balti Erakonna Eestis näidetele, ütles Kallas, et Reformierakonnal on hulgaliselt kogemusi teiste poliitiliste jõudude eduka integreerijana.

“Kõik need liitumised toimusid valutult, suurendasid meie poliitilist kandepinda ja võimekate tegijate hulka erakonnas. Meie hulgast pole lahkunud ühtegi rahulolematut rühma, et moodustada uut parteid või kellegi teisega ühineda. Ikka oleme olnud sarnaste poliitiliste vaadetega rühmade integreerijad, mitte lahutajad.”


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt