Kalev Lillo: seadusemuudatus võimaldab väikelaevnikel säästa

Uudis
|
20.05.2013

Riigikogu majanduskomisjoni ja parlamendi merenduse toetusrühma liikme Kalev Lillo hinnangul võimaldab sel nädalal Riigikogu poolt heaks kiidetud kaubandusliku meresõidu seaduse muutmise seadus väikelaevnikel sideoperaatori kursuste läbimisel hoida kokku olulisel määral aega ja raha

Täna on väikelaevnikel meresõidukõlbulikuks saamiseks võimalik läbida piirangutega sideoperaatori koolitus, mis võtab aega viis päeva ja maksab 200 eurot. Alternatiiviks on piiranguteta raadiosideoperaatori kursus kõrvuti ookeane ületava laeva kapteniga, mis kestab 15 päeva ja maksab 680 eurot.

„Seadusemuudatusega luuakse olukord, kus väikelaevajuhilt päris suurte laevakaptenitega samaväärseid raadiokasutamise oskusi ei nõuta. Piisab elementaarsetest teadmistest, mida on võimalik omandada 8-tunniliste kursuste raames, mis ilmselgelt maksavad ka kordades vähem,’’ lausus reformierakondlasest parlamendisaadik.  

Lillo märkis, et prognoositavalt soovib aastas vastavat kursust läbida 400-500 väikelaevnikku. „Kui summeerida koolituselt kokkuhoitav aeg, siis aitab seadusemuudatus väikelaevnikel aastas kokku hoida tuhandeid tunde aega muudeks tegevusteks. Oluline on ka finantsiline külg – väikelaevnikele jääb aastas rohkem kätte hinnanguliselt kümneid tuhandeid eurosid, mida on võimalik kasutada muul moel, kasvõi meresõiduohutuse tõstmiseks,” juhib riigikogu liige tähelepanu seadusemuudatuse positiivsetele külgedele.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt