Maripuu: Riigikogu leevendab arstide lähtetoetuse tingimusi

Uudis
|
15.05.2013

Riigikogu arutab täna noortele arstidele suunatud lähtetoetuse taotlemise kriteeriumite laiendamist. Muudatuste eesmärk on muuda toetuse taotlemise tingimused paindlikumaks ning pikendatakse lähtetoetuse taotlemise perioodi. Edaspidi saab toetust taotleda tööleasumiseks ka Ida-Viru Keskhaiglasse ning Pärnu Haiglasse.

2012. aastal kehtestati 15 000 eurone lähtetoetus  neile noortele arstidele, kes residentuuri lõpetamise järgselt asuvad tööle üld- või kohalikesse haiglatesse või maapiirkonna perearstipraksisesse.

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikme Maret Maripuu sõnul aitavad arutusel olevad muudatused rohkematel noortel arstidel saada oma tööelu alustamiseks tuge. „Soovime pikendada lähtetoetuse taotlemise perioodi ning pakkuda seda ka neile arstidele, kel residentuuri lõpetamisest möödunud kuni viis aastat. Kriteeriumiks pole enam  ka esmakordne tööleasumine,“ ütles Maripuu.

Eelnõu teine oluline muudatus puudutab arstide tööaega. ’’Taotlusele kandideeriv arst võib töötada eri haiglates mitmel töökohal, mille koormused toetuse andmisel liidetakse. Muudatustega vähendatakse taotlejalt nõutavat töökoormust kriteeriumile vastavas haiglas seniselt 40 tunnilt nädalas 30 tunnini nädalas. Perearstide osas loobutakse töötundide kaudu töökoormuse nõude sätestamisest,’’ märgib reformierakondlasest parlamendisaadik.

Samuti soovitakse muuta senisest paindlikumaks erinevate tööandjate juures töötamine, sh paralleelselt osakoormusega teenuse osutamine nn kõrgema etapi haiglas (näiteks Tallinnas asuvas piirkondlikus või keskhaiglas ning Tartus asuvas piirkondlikus haiglas). Töötades paralleelselt nn kõrgema etapi haiglas on eriarstidel võimalik diagnoosida ja ravida ka neid haiguseid, milleks väiksemates haiglates puuduvad võimalused ja vahendid ning seeläbi paremini säilitada oma erialast pädevust.

 „Ma väga loodan, et paindlikumad lähtetoetuse kriteeriumid aitavad motiveerida noori nii eri- kui perearste jääma tööle Eestisse, eriti just nendesse piirkondadesse, kuhu uute arstide leidmine keerulisemaks on osutunud,“ lisas Maret Maripuu.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt