Kalev Lillo: Harjumaast saagu Põhjamaade jalgrattaturistide värav Baltikumi

Uudis
|
01.07.2011

Riigikogu saadikute loodud Harjumaa toetusgrupi esimees Kalev Lillo soovib tänasel kohtumisel maavanem Ülle Rajasaluga kindlasti kõnelda Harjumaa jalgrattateede tulevikust.

„Harjumaal elab üle kolmandiku Eesti rahvastikust. Siin on jalgratturitele, jalakäijatele ja tervisesportlastele mõeldud kergteede kasutamise intensiivsus kindlalt suurem kui mujal Eestis. Harjumaa kergliiklusteede rajamise projekti raames rajatakse neil aastatel kolmes etapis 12,8 miljoni euro eest üle 63 kilomeetri uusi teid ja pööratakse tähelepanu kogu maakonda, sealhulgas Tallinna hõlmava ühtse rattateede võrgustiku loomisele.” rääkis Lillo.

„Neid teid saavad kasutada Harjumaa inimesed igapäevasteks tarbesõitudeks, tervisesportlased, aga ka turistid. Eraldi tähelepanu ja lahendust väärib ülesanne: kuidas tutvustada Tallinna ja Harjumaad kui kogu Eestit, aga miks mitte ka kogu Baltikumi hõlmava jalgrattamatka väravat Põhjamaadest laevaga Tallinna sadamasse saabuvatele turistidele,” kutsus Riigikogu liige Harjumaa otsustajaid latti pelgalt asulakeskustesse kõnniteede ehitamisest kõrgemale seadma.

„Küsimused, mida peame esitama, on: kuidas me jalgrattaturiste külla kutsume? kuhu me neid sadamast juhatame? mida pakume? kuidas Harjumaa turismiettevõtjad sellest sihtrühmast kasu saavad? Üksjagu on juba tehtud. Nüüd tuleb see tehtu tervikuks siduda,” ütles Riigikogu Harjumaa saadikute toetusrühma esimees Kalev Lillo, kes soovib ise suve jooksul kõik Harjumaa jalgrattateed läbi sõita, et oma silmaga üle vaadata, mis tehtud, kus veel arenguruumi. Muuhulgas tahab ta kuulata, millised on kohalike inimeste ootused kergliiklusteede tulevikust.

„Jalgrattasõit on üks paremaid võimalusi kogu perega tervisespordiga tegeleda,” lausus Jüri Jaanson, kes samuti Harjumaa toetusgruppi kuulub.

Riigikogu Harjumaa toetusgrupi liikmed kohtuvad Harju maavanemaga regulaarselt, et arutada Eesti suurima maakonna arenguga seotud küsimusi.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt