Andrei Korobeinik koolitas Soome idufirmasid

Uudis
|
02.07.2011

Riigikogu liige ja ettevõtja Andrei Korobeinik osales mentorina Aalto Ülikooli “Summer of Startups” programmis Soomes, kus ta koolitas neljapäeval 11 idufirmat. Temaga koos olid kohal Eesti ettevõtjad Allan Martinson (BNS, Microlink, Delfi, MTVP) ning Andres Susi (MTVP, Cherry.ee, Flirtic.ee).

”Summer of Startups” on üks Aalto Ülikooli programmidest, mis on suunatud
kõrgtehnoloogia know-how tekitamisele ja hoidmisele Soomes. Iga programmis osalev firma saab suveks 5 tuhat eurot, büroopinda inspireerivas kaasaegses keskkonnas, mentoreid kes on oma valdkonna tipptegijad, koolitusi ja palju muud põnevat. “Summer of Startups” on osalejatele täiesti tasuta – riik kulutab raha Soome tehnoloogiasektori konkurentsivõime tõstmisele. Aalto Ülikooli kõrval asuvad nii suured futuristlikud Nokia R&D keskuse hooned kui ka tõusva tähe Rovio peakontor – tegemist on mängu “Angry Birds” loojaga, kelle 2011. aastaks planeeritav käive on veidi alla 100 miljoni euro. Rovio on suurepärane näide edukast idufirmast, millest võib saada ka järgmine Soome Nokia.
 
Andrei sõnul on “Summer of Startups” firmade tase võrreldav Eesti “Ajujahi” osalejate omaga. Tegemist on alustavate firmadega, millest suur osa alles otsib oma õiget turunišši. Vahe Eestiga on ehk selles, et 11. “soome” firmast on viis tulnud välismaalt ja ka kohalikud meeskonnad on tihti välismaa kaasasutajatega – osalejate seas on venelased, hiinlased, poolakad, leedukad, hindud. Andrei usub, et rahvusvaheline taust on kasulik nii firmadele kui ka riigile – sel viisil saab Soome teadmisi ning spetsialiste, mida ei saaks sinna reklaamibuklettidega meelitada.
 
„Ma väga loodan, et aasta või kahe pärast näeme sarnast rahvusvahelist programmi
ka Eestis – näiteks Tartu või Tallinna ülikooli juures,” – ütleb Andrei ja lisab: „Eesti
Nokia otsinguga jäime ehk veidi hiljaks, kuid usun, et Eesti Rovio otsing võib meil
õnnestuda küll. Ja kui leiame uue Skype’i, on samuti tore.”


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt