Valdo Randpere suveülikooli välistudengitele: Eesti trump on avatus

Uudis
|
01.07.2011

Eile õhtupoolikul Toompeal Tartu Ülikooli suveülikooli tudengitega kohtunud Riigikogu liige Valdo Randpere (Reformierakond) kutsus noori üles Eestis veedetavatel
suvenädalatel siin rohkesti kontakte looma, neid hoidma ja edasi arendama ning ettevõtjateks või muul alal otsustajateks saades uuendama ja kasutama.

„Tore oli noorte suust kuulda, et neile väga meeldivad paljud konkreetsed asjad, mida nad Eestis näinud on ning nad tahaksid tulevikus siia tagasi tulla ja ettevõtjaks hakata. Meenutasin, et elame globaliseerunud maailmas, kus vahemaadel ja piiridel on palju väiksem tähtsus kui kolmekümne aasta eest, mil mina tudeng olin ning kontakte Eestiga saab hoida ükskõik, kus maailma nurgas parajasti ettevõtlusega ka ei tegeleks,” rääkis Randpere kohtumisel kõneldust.

„Kuna enamik noori, kellega kokku sain, elavad väljaspool Euroopa Liitu, olid nad eriliselt vaimustatud meie sotsiaalkindlustussüsteemist ja vanemahüvitisest. USAs on lapse sünni järel võimalik kodus olla kaks nädalat ja sedagi omal kulul,” vahendas Riigikogu liige Ameerika noortelt kuuldut.

Jutuks olid veel Eesti e-riigi ülesehitus ja toimimine ning Schengeni viisaruumi piirangud ja avatud Euroopa tulevik. „Eesti jaoks on Euroopa ja maailma avatus väga oluline. Eesti on väike riik ja meie ainus võimalus globaalses konkurentsis hästi hakkama saada on anda lastele maailma parim haridus ning teha neist maailmakodanikud. Samas peame avatud olema kõikide andekate, haritud ja võimekate inimeste suhtes, kes näevad Eestit oma koduna,” lausus Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Valdo Randpere välistudengitele kõneldes.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt