Kaja Kallas: Linnajuhtimise saaks uute tehnoloogiate abil muuta läbipaistvaks

Arvamus
|
Kaja Kallas
|
21.09.2017

PRESSITEADE
21.september 2017
Tallinn

Kaja Kallas: Tallinna linnajuhtimise saaks uute tehnoloogiate abil muuta läbipaistvaks

Täna Tallinnas europarlamendi liikme Kaja Kallase eestvedamisel toimunud seminaril „Tehnoloogiaga korruptsiooni vastu“ leidsid kõnelejad, et linnavalitsemine tuleb tänapäevaste ja innovatiivsete tehnoloogiate abil muuta kodanikele läbipaistvaks.

„On kõigile teada, et Tallinnas on korruptsiooni ja ausa linnajuhtimisega probleeme,“ ütles Euroopa Parlamendi saadik Kaja Kallas. „Ajal, mil paljud meie lähipealinnad teevad julgeid samme tuleviku poole, ei paista Tallinn silma mitte ühegi innovatiivse lahendusega. Tänapäeva tehnoloogiad on andnud piiramatult võimalusi lahendada siiani lahendamata olnud probleeme. Ka korruptsiooni saaks välja juurida linna rahakasutust tunduvalt läbipaistvamaks muutes,“ lisas Kallas.

Seminaril tutvustas Silicon Valley tehnoloogiafirma OpenGov oma platvormi, mis on mõeldud avaliku sektori eelarve koostamiseks ja aruandluseks ja mille on tänaseks kasutusele võtnud üle 1500 erineva valitsuse. Avaandmetele tuginedes võimaldab see tehnoloogia maksumaksjal jälgida, milleks linnavalitsus tema raha kasutab.

OpenGov asutaja ja juht Zachary Bookman ütles, et linnavalitsuse töö, erinevalt erafirmadest, on inimestega suhelda ja olla kättesaadav. „Tehnoloogiliste vahendite olemasolu, inimeste kaasamine ja läbipaistvus on väga olulised usalduse ehitamiseks. Ja valitsused sõltuvad usaldusest,“ ütles ta.

„Avalikud sektorid üle maailma kulutavad tohutuid summasid selleks, et vastata inimeste küsimustele seoses eelarvekulutustega,“ selgitas Bookman ja lisas, et kui see info on kõigile arusaadaval kujul internetis olemas, siis väheneb ka bürokraatia tunduvalt.

Kaja Kallas pakkus, et ka Tallinna linn võiks korraldada hanke sellise lahenduse leidmiseks, mis annaks linna elanikele piisavalt teavet sellest, kuhu nende raha läheb. „Arvestades Tallinna linnavalitsuses väljatulnud sahkerdamisi maksumaksja rahadega, oleks ülim aeg rakendada uued tehnoloogiad linnakodanike kasutusse ning korruptsioonile linnavalitsemises lõplikult kriips peale tõmmata,“ ütles Kallas.

The post Linnajuhtimise saaks uute tehnoloogiate abil muuta läbipaistvaks appeared first on Kaja Kallas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt