Kaja Kallas: Eestit valitseb kaos, mitte valitsus

Arvamus
|
Kaja Kallas
|
21.11.2019

Siseminister Mart Helme poolt öeldu on asjatundmatu ja Eesti mainet kahjustav. Tema paaris lauses on lausa mitu valet. Esiteks on teised valitsuse liikmed Helme jutu ümber lükanud ja kinnitanud, et valitsus ei aruta mingit plaani B, mis asendaks NATO. See tähendab, et Mart Helme lihtsalt mõtles midagi välja ja paiskas selle Soome ajakirjanike ette.

Teine ja veel piinlikum vale on see, et siseminister Helme segas oma väljamõeldistesse ka meie naaberriigid. Tänaseks teame, et siseminister vassib ka, kui väidab, et ajakirjanikud said temast valesti aru. Siseministril oli kohtumine suure ajakirjanike delegatsiooniga ja on selge, et siseministrit on korrektselt tsiteeritud. See, mis valitsuses toimub on enneolematu korralagedus ja kadunud on igasugune töövõime. Eestit valitseb kaos, mitte valitsus. Peenrahaks tehakse isegi meie välis-ja kaitsepoliitika.

Ei ole vist enam mõtet öelda, et kõik see kahjustab Eestit ja põhjustab piinlikkust meie naaberriikide ja NATO liitlaste juures. Ei ole vist mõtet ka öelda, et normaalses riigis võtaks minister vastutuse ja lahkuks ametist. Aga me kõik teame, et seda ei juhtu, sest kui lahkub Helme pole enam seda valitsust. Praegune valitsus ja peaminister on Helmede pantvangis ja selle pärast kannatab kõige rohkem Eesti riik.

Kordan veel kord oma üleskutset Isamaale ja Keskerakonnale! Selle riigikogu koosseisu raames on võimalik kokku panna parem valitsus, mis suudab ilma skandaalideta tööd teha. Reformierakond on selleks koostööks valmis.

The post Eestit valitseb kaos, mitte valitsus appeared first on Kaja Kallas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt