Jüri Jaanson liitus Reformierakonnaga

Uudis
|
30.11.2010

Hiljuti oma sportlaskarjääri lõpetamisest teatanud tippsõudja, kahekordne olümpiamängude hõbe ja maailmameister Jüri Jaanson liitus Reformierakonnaga. Jaanson kandideerib 6. märtsil 2011 toimuvatel Riigikogu valimistel Reformierakonna nimekirjas Harju- ja Raplamaal.

„Veel kuu tagasi mõtlesin pigem sportlaskarjääri jätkamisele ning sellega seotud muredele ja rõõmudele. Minu valik on Reformierakond, jään ikka Pärnu patrioodiks, kuid kuna tegin otsuse kandideerida üsna hiljuti ja Pärnus oli meeskond juba koos, siis kandideerin Harju- ja Raplamaal. Meeskonnas tuleb alati mõelda, et võidab terviklikum meeskond,” sõnas Jüri Jaanson.

Reformierakonna Harju maakonnorganisatsiooni juhi, Riigkogu liikme Leino Mägi sõnul tervitab ta nii tubli tegija nagu Jüri Jaansoni liitumist Reformierakonnaga. „Harju- ja Raplamaa inimestel on Jüri näol võimalus parlamenti valida väga tugev kandidaat, kes nende huvide eest parlamendis kindlasti hästi seisab,” ütles Mägi.

„Nii nagu tippspordis, nii ka poliitikas ei ole oluline mitte osavõtt, vaid tulemus. Riigikokku kandideerimine annab võimaluse muuta kogu Eesti elu paremaks, kui parlamenti valituks osutun, tahan teha samas kõvasti tööd, kui tegin spordimaailmas. Valdkonnad, mis on mulle isiklikult lähedasemad ja millega soovin poliitikas tegeleda on sotsiaalvaldkond, sealhulgas puuetega inimesed, haridusteemad ning sport,” lausus Jaanson.

Jüri Jaanson on pälvinud Aasta Kodanik 2004 ja Aasta meessportlane 1990, 1995 ja 2004 tiitlid. Jüri Jaanson on abielus, tal on kaks tütart.

Sel aastal on Reformierakonnaga liitunud üle 2000 inimese, teiste hulgas paljud tunnustatud Eesti inimesed nagu Tallinna Inglise Kolledži direktor Toomas Kruusimägi, Lääne-Viru maavanem Einar Vallbaum, Elva lastekodu direktor Kai Räisa, motokrossisõitja Juss Laansoo, tantsutreener Martin Parmas, Jõhvi, Puhja, Viiratsi ja Juuru vallavanemad, Euroopa Inimõiguste Kohtu endine kohtunik, õigusteadlane Rait Maruste, IT-ettevõtja Andrei Korobeinik ja konkurentsiõiguse tippasjatundja Kaja Kallas.

Eesti erakondadest ainsana on Reformierakonnaga võimalik liituda nii otse erakonna kodulehel kui Facebookis liitumisavaldust digiallkirjaga kinnitades www.facebook.com/reformierakond.

Reformierakonda kuulub üle 9000 liikme ja Reformierakonna Noortekogusse üle 5000 liikme, olles sellega Baltimaade suurim noorteorganisatsioon. Reformierakonna juures tegutsevad ettevõtlike naiste klubi NaiRe ja vanuses 55+ tegusate inimeste klubi.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt