Jüri Jaanson: invasporti hakatakse rahastama läbi Paraolümpiakomitee

Uudis
|
06.07.2011

Eile Eesti Paraolümpiakomitee presidendi Toomas Vilosiusega kohtunud Riigikogu liige Jüri Jaanson kinnitas, et invasportlaste toetamine saab varsti selgemad piirjooned ning Londoni paraolümpiaks valmistumine kulgeb hästi.

„Kohtumisel oli arutuse all kaks põhiteemat. Esmalt puudutasime invasportlastele toetussüsteemi loomist läbi Paraolümpiakomitee. Sarnaselt on tavasportlastele loodud süsteem läbi Eesti Olümpiakomitee. Selle süsteemi loomine parandaks oluliselt tipptasemel invasportlaste olukorda ja motivatsiooni, sest nad ei peaks treeningtoetuse saamiseks ja võistlustel osalemise rahastamiseks enam kulutama energiat projektide kirjutamiseks siseministeeriumile, sotsiaalministeeriumile ja hasartmängumaksu nõukogule, vaid rahastamine saaks selgemad aluspõhimõtted,” rääkis Jüri Jaanson.

Jaanson meenutas, et esimene arutelu, kus kõneldi muutuste vajadusest invaspordi rahastamises, toimus mai lõpus sotsiaalministeeriumis minister Hanno Pevkuri eesistumisel. Sellel kohtumisel osalesid Eesti Olümpiakomitee, Paraolümpiakomitee ning Invaspordiliit ja jõuti järeldusele, et muutus on vajalik ning sotsiaalministeerium annab oma eelarves olevad invaspordi vahendid Paraolümpiakomitee käsutusse, et luua jätkusuutlik rahastamissüsteem.

„Eilsel kohtumisel Vilosiusega täpsustasime tegevuste ajakava ja visandasime edasisi samme, mis aitaksid invasporti senisest paremini rahastada. Ühtlasi jõudsime järeldusele, et invasportlastele toetussüsteemi loomiseks on vaja leida võimalusi ka Hasartmängumaksu seadusesse muudatuste tegemiseks,” selgitas Jaanson.

Teine teema, millest eile räägiti, oli invasportlaste valmistumine järgmisel aastal Londonis toimuvaks Paraolümpiaks. „Toomas Vilosiuse sõnul kulgeb ettevalmistus ilusti, Eesti loodab Londoni paraolümpial välja minna kuue sportlasega. Sõudjatele on ostetud kahene invasõudepaat ja paatkond läheb septembri algul toimuvatele MM-võistlustele, mis on ka OM-kvalifikatsiooniregatiks, paraolümpiale osalemiskohta välja sõitma. Ka teistel spordialadel kulgeb ettevalmistus plaanipäraselt,” ütles Jaanson.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt