Andrei Korobeinik: IT-agentuur on Eesti jaoks unikaalne võimalus

Uudis
|
06.07.2011

Riigikogu liige Andrei Korobeinik on arvamusel, et europarlamendi eilne otsus tuua Schengeni-ala infotehnoloogiaagentuur Eestisse annab ühelt poolt põhjuse uhke olla, kuid teisalt peaks sundima veelgi enam pingutama.

„IT-agentuuri toomine Eestisse on tähtis meie IT-võimekuse tunnustamise seisukohalt. Sellel on palju ühist Skype’ga – nii Skype’i arenduskeskus kui ka agentuuri peakontor Tallinnas aitavad meid maailma IT-kaardile. IT-agentuur on Eesti diplomaatia suur töövõit ja loodame, et neid võite tuleb lähiajal veelgi,” rääkis ise mitmeid infotehnoloogiaettevõtteid loonud parlamendisaadik.

Korobeinik lisas, et IT-agentuuri rajamine Eestisse on unikaalne võimalus meie IT-sektori jaoks, mida ei tohi maha magada. Suure tõenäosusega tekib Tallinnasse üle saja targa töökoha, kuhu saavad kandideerida spetsialistid kõikidest Euroopa Liidu riikidest.

„Tipptegijate tulek Eestisse on meile kasulik igal juhul, kuid oluline on ka meie enda spetsialistide konkurentsivõime tõstmine. Eesmärgiks peab olema Eesti IT-hariduse kaasaajastamine – meie ülikoolid peavad andma hariduse, mille tase on piisav ka IT-agentuuri tööle kandideerimiseks,” lausus Riigikogu liige Andrei Korobeinik.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt