Mati Raidma: euroliidu riikide parlamentides mõistetakse ühise küberkaitse vajadust

Uudis
|
07.07.2011

Nädala alguses toimus Varssavis Euroopa Liidu liikmesriikide parlamentide riigikaitsekomisjonide esimeeste kohtumine, kus osales ka Riigikogus vastavat komisjoni juhtiv reformierakondlane Mati Raidma.

Raidma sõnul olid kohtumise teemaderingis Euroopa Liidu ja NATO suhete tõhustamine, suhted Euroopa Liidu idanaabritega ja raketikilp. Eraldi kõneldi Euroopa Liidu lahingugruppide perspektiivist. Eesti osaleb siin hiljuti pooleaastase valmisolekuperioodi lõpetanud Põhjala Lahingugrupi tegevuses.

„Lisaväärtuseks on, et saame oma regioonis sõjalist koostööd teha ka nende riikidega, kes ei ole täna NATO liikmed,” selgitas Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees.

Raidma tõstatas kohtumisel Euroopa Liidu ühise küberkaitse ja -julgeoleku teema. „Erinevalt NATOst on Euroopa Liidu julgeoleku- ja kaitsepoliitikas küberteema veel uus ja konkreetseid tegevusi pole. Minu üleskutset alustada küberkaitse teemaga ka Euroopa Liidu formaadis tõsisemat tegelemist toetasid mitmed kolleegid, näiteks Prantsusmaa ja Belgia Parlamentidest.”

„Tundus, et teema olulisus sai toetuse edasisteks algatusteks,” lausus Mati Raidma märkides, et Euroopa Liidu IT-agentuuri Eestisse toomise otsus võimaldab meil kindlasti ka Euroopa Liidu ühise küberkaitsekoostöö kujunemisel sisuliselt ja kompetentselt kaasa rääkida.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt