Jüri Jaanson: hambaravihüvitis peab olema vajaduspõhine

Uudis
|
19.12.2017

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski vastas eile Riigikogus arupärimisele möödunud aasta lõpus Riigikogu poolt vastu võetud seaduse muudatuse kohta, millega kehtestati tööealistele ravikindlustatud inimestele hambaravihüvitis. Reformierakonna fraktsiooni liikme Jüri Jaansoni sõnul on praeguse seaduse puhul tegemist patsientide ebavõrdse kohtlemisega. Hambaraviteenus peab olema vajaduspõhiselt kättesaadav eelkõige vähekindlustatud patsientidele.

„28. novembril möödunud aastal kehtestati 30-eurone hambaravihüvitis Haigekassa lepinguga liitunud hambaraviteenuse osutajate juures. Aasta jooksul on lepinguga liitunud üle riigi vaid ca 25% hambaraviteenuse osutajatest, kellest osa on sellest juba loobunud,“ selgitas Jaanson ning tõi välja, et mitteliitumise peamise põhjusena toovad hambaravikabinetid välja Haigekassa pakutavad piirhinnad, mis pole vastavuses teenuse tegeliku kuluga.

„Riigi raha lauskülvamine pole põhjendatud. Oluline on tagada hambaravi põhjendatud juhtudel ehk vajaduspõhiselt. Abi peab olema korraldatud nii, et võimalikult paljud teenuse osutajad sellega liituksid ja tagatud oleks lai kättesaadavus eelkõige vähekindlustatud patsientidele,“ põhjendas Jaanson tervise- ja tööministrile arupärimise esitamist.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt