Jevgeni Krištafovitš kandideerib Tallinna linnavolikokku Reformierakonna ridades

Uudis
|
04.09.2021

Jurist ja kodanikuaktivist Jevgeni Krištafovitš kandideerib sel sügisel toimuvatel kohalikel valimistel Põhja-Tallinnas Reformierakonna nimekirjas. Krištafovitši sõnul peab Tallinn olema teenäitaja eestikeelsele haridusele üleminekul. Mitte pidur, nagu ta täna on.

“Venekeelse koolihariduse tase on Eestis aastaid langenud. Selle tulemusena on vene emakeelega noortel tulevikus märksa kehvemad väljavaated kui nende eestlastest eakaaslastel. Nii hariduses kui töökoha valikul,” ütleb Krištafovitš.

Probleemi lahendamiseks tuleb Krištafovitši sõnul minna juba lasteaiast üle eestikeelsele õppele. “Eestikeelse õppega alustamist lasteaiast toetavad erinevad uuringud, teadlased ja lapsevanemad. Riigis on hakatud eestikeelsele õppele üleminekuks vajalikke samme astuma. Ometigi on sellel teel olnud endiselt üks suur vastuseisja – Keskerakonna juhitav Tallinna linn,” sõnab Krištafovitš.

“On kurb, et Eesti kõige suurema ja jõukama omavalitsuse juhid on olnud nõus lühiajalise poliitilise kasu nimel ohverdama laste ja noorte parema tuleviku. See absurdsus tuleb lõpetada,” lisab ta.

Jevgeni Krištafovitš sündis Tallinnas vene perekonnas. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli ning tal on magistrikraad õigusteaduses. Krištafovitš räägib vene, eesti, inglise ja prantsuse keelt.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt