Reformierakonna Tallinna valimisnimekirjas on nii kogenuid tegijaid kui ka uusi tulijaid

Uudis
|
06.09.2021
Reformierakond andis täna Tallinna linna valimiskomisjonile üle kandidaatide nimekirjad sügisel toimuvateks kohalikeks valimisteks. Reformierakonna ridades kandideerib Tallinna linnavolikokku mitu tipp-poliitikut, ministrit ja riigikogu liiget, ettevõtjat, meditsiini- ja haridusvaldkonna spetsialisti ning linnaplaneerimise asjatundjat. Lisaks kogenud tegijatele on kandidaatide seas uued tulijad, kes kandideerivad kohalikel valimistel esimest korda.
“Meie valitsemise kava Tallinnale kannab pealkirja “Ühendatud Tallinn” ning selle peamisteks eesmärkideks on lahendada Tallinnas lastega perede ja ettevõtlike inimeste mured, kaotada lasteaia kohatasu, luua vanaduspensionäridele 200-eurone aktiivsuskonto ning muuta linnaplaneerimist ja eluruumi kavandamist põhimõtteliselt,” ütleb Reformierakonna Tallinna linnapeakandidaat Kristen Michal.
“Selleks, et neid mõtteid saaks hakata sügisest ellu viima, tuleb meil teha valimistel tugev tulemus igas Tallinna linnaosas ja olla pärast valimisi võimelised moodustama pealinnas koalitsioon, et linnajuhtimises osaleda,” võtab Michal kokku Reformierakonna eesmärgi Tallinnas.
Eesmärgi saavutamiseks on Reformierakonnal Tallinna valimistel väljas tippnimekiri, kus kohtuvad jõud ehk kogenud tegijad ja vitamiinid ehk uued tulijad. “Esmakordselt kandideerivad kohalikel valimistel meie ridades ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt, kahekordne olümpiavõitja Kristina Šmigun-Vähi, Põhjamaade linnadega koostööd teinud linnastrateeg ja rattalinnapea Pärtel-Peeter Pere, sotsiaalvaldkonna asjatundja Sirlis Sõmer-Kull ning endine Tallinki ja EASi juht Viljar Jaamu.
Kogenud tegijatest on meiega neljakordne minister Jürgen Ligi, europarlamendi saadik ja pikaaegne välisminister Urmas Paet, justiitsminister Maris Lauri, Tallinna esimene naislinnapea Ivi Eenmaa, arhitekt ja riigikogu liige Yoko Alender ning olümpiavõitjate treener Kaido Kaaberma,” tutvustab Michal osa Reformierakonna meeskonnast.
Kokku kandideerib Tallinnas Reformierakonna nimekirjas 98 inimest. Neist 30 kandideerib kohalikel valimistel esimest korda. 43 kandidaati on naised, sealhulgas on linnaosades esimese nelja kandidaadi seas 13 naist. Veel kandideerib Reformierakonna ridades linnavolikokku 17 ettevõtjat, kaks perearsti, koolijuht, 7 õpetajat ja Tallinna Tehnikaülikooli õppejõud. Kandidaatide seas on 17 ema, 8 vanaema ja 8 vanaisa. Noorim linnavolikogu kandidaat on 18-aastane Hans Kaarel Laes, kes on ühtlasi Tallinna Reforminoorte esimees.

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt