Jaanus Tamkivi: vanemahüvitise mõõtu otsuseid tuleb ka edaspidi

Uudis
|
13.06.2011

Pühapäeval Pärnus Reformierakonna üldkogul kõnelenud erakonna saadikuterühma esimees Riigikogus Jaanus Tamkivi ütles, et kümne aasta jooksul tehtud otsuste hoidmise ja edasiarendamise kõrval tuleb juba täna mõtelda sellele, millised on need sammud, mis Eestile tulevikus edu toovad.

„Suur osa headest asjadest Eesti riigi lähiajaloos – ettevõtte tulumaksuvabastus, vanemahüvitis, inimeste tulumaksu alanemine või viimati euro, on Reformierakonnaga seotud ja parlamendis Reformierakonna fraktsiooni häälte ning teiste fraktsioonidega saavutatud kokkulepete näol kinnituse saanud,” meenutas Tamkivi erakonnakaaslastele.

Riigikogu suurima saadikuterühma juht tõdes, et Reformierakond oli nende valimiste eel lubaduste andmisega kitsim kui ükskõik milline teine parlamenti pääsenud erakond. „Valijate tasakaalukus ja nelja aasta jooksul tehtud töö kvaliteet tõid meile aegade parima valimistulemuse ning kinnitasid sedagi, et suuri lubajaid väga ei armastata,” ütles Tamkivi.

„Meie üks ja kõige olulisem lubadus: hoiame riigi majanduse ja rahanduse korras ning see tagab parema elu kõigile, on üsna üldsõnaline. Tulumaksu alandamine, peredele kindlust pakkuva vanemahüvitise hoidmine ja edasiarendamine, pensionitõusu kindlustamine – need on ülesanded, mida me võtame väga tõsiselt, aga kus laiemat meedia ja avalikkuse tähelepanu pälvivaid läbimurdeid on sama vähe kui peedivagude rohimisel,” kõneles Reformerakonna fraktsiooni esimees.

Tamkivi märkis, et 33 Riigikogu liikme näol on Reformierakonnal Toompeal suur hulk tarku ja elukogenud inimesi ning muu tööga paralleelselt arutatakse juba praegu seda, milliseid otsuseid vajab Eesti tulevikus. „Juba on arutusel olnud mõned sellised ideed, mis Reformierakonna järgmises valimisplatvormis võivad saada järgmisteks vanemahüvitise või tulumaksualandamise mõjuga otsusteks, neid arendatakse edasi ja tuuakse ühel hetkel arutamiseks avalikkuse ette,” kinnitas Tamkivi erakonna üldkogul.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt