Rait Maruste: Arupärimine elektroonilise hääletamise põhiseaduspärasusest

Arvamus
|
14.06.2011
   Õiguskantsler Indrek Teder vastas Riigikogu liikmete Priit Toobal, Vladimir Velmani, Viktor Vassiljevi, Yana Toomi, Mailis Repsi, Aadu Musta, Lauri Laasi, Marika Tuusi, Valeri Korbi, Enn Eesmaa ja Tarmo Tamme 19. mail esitatud arupärimisele elektroonilise hääletamise põhiseaduspärasuse kohta (nr 22).
   Teder analüüsis seoses elektroonilise hääletamisega esile toodud probleeme ja viitas nendele hinnangu andmisel Riigikohtu vastavatele seisukohtadele. Ta märkis, et olemuselt ei ole e-hääletamine erinev hääletamiskabiinis hääletamisest. Valijal on lihtsalt võimalus valida, millist tehnilist lahendust oma tahte väljendamiseks kasutada. “Tehnilise lahenduse probleemid, mis vajavad lahendamist, ei tähenda veel kohe automaatselt, et e-hääletamise idee ei ole üldse põhiseaduspäraselt teostatav,” ütles õiguskantsler. Ta viitas asjaolule, et Riigikohus on e-hääletamist korduvalt kontrollinud ja leidnud, et põhimõtteliselt see on põhiseaduspärane. “See, et igas valdkonnas võib olla probleeme ja seda saab edasi arendada – see on ju loomulik asjaolu,” märkis Teder. 

Allikas: Istungipäeva kokkuvõte, http://www.riigikogu.ee/index.php?id=89488 (14.06.2011)

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt