Jaanus Tamkivi: Saaremaa silla ehitusega tuleb edasi minna

Uudis
|
06.02.2007

Reformierakonna fraktsiooni esimees Riigikogus, Jaanus Tamkivi, on nördinud majandusministeeriumi eelmisel nädalal välja öeldud seisukohast, et Saaremaa püsiühenduse rajamine võib venida isegi veerand sajandi taha.

“Olen täiesti veendunud, et seitsme aastaga on püsiühendus Muhumaa ja mandri vahel võimalik valmis ehitada. Kui selleks ainult tahtmist on. Hiljemalt aastal 2015 ei oleks sellisel juhul Saaremaalt mandrile sõiduks enam praami vaja kasutada,” ütles Tamkivi.”Muidugi kui jätkatakse sama tempo ja suhtumisega, kui praegu, ei saa püsiühendus valmis ka aastaks 2050,” heidab Tamkivi majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile ette tegematajätmisi.Ta lisab, et kogu püsiühendust ettevalmistav protsess venib nagu  kummipael. Näiteks pidi juba 2007.aastal valmima selge püsiühenduse rajamise kava. Selle kohta on olemas vabariigi valitsuse korraldus, Eelmise aasta lõpus koos olnud asjatundjate komisjon, kuhu ka Tamkivi kuulub, oli sunnitud jällegi tähtaega pikendama kuni 2008.aastani. “Edgar Savisaare ministriksoleku  ajal oli see esimene kord, kui see komisjon kokku tuli. Tundub, et vahepeal sisuliselt poolteist aastat ei ole teemaga tegeletud.”Riigikogu liige peab püsiühenduse rajamist lähiaastatel oluliseks veel seetõttu, et siis oleks võimalik kasutada Euroopa Liidu tõukefondide raha. “53 miljardit, mis Eestile järgmisel eelarveperioodil eraldab, on suur raha. Saaremaa püsiühendus oleks selle kaudu osaliseks rahastamiseks igati sobiv projekt. Kui me pühisühendusega sellesse Euroopa Liidu eelarveperioodi ei mahu, on kaheldav, kas edaspidi sellist rahastamisvõimalust enam tuleb,” lausus Jaanus Tamkivi.”Mandri ja Saaremaa vahel tuleb teha selge valik: kas püsiühendus või senise ebamugava praamiühenduse jätkamine. See valik tuleb teha Eesti riigil. Ja õige valik on püsiühendus, mis tuleb valmis ehitada võimalikult kiiresti,” lisas Riigikogu liige.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt