Reformierakonna poolt moodustatavas koalitsioonis ei ole kohta astmelisele tulumaksule

Uudis
|
07.02.2007

Täna hommikul otsustas Reformierakonna juhatus, et moodustades uue koalitsiooni, ei ole seal kohta astmelisele tulumaksule ning jätkata tuleb senise Eesti edu aluseks oleva ühetaolise ning lihtsa maksusüsteemiga.

Reformierakond läheb valimistele lubadustega langetada tulumaks 18 protsendini, põhjaliku perepoliitikapaketiga ning sooviga kahekordistada vanaduspension. Reformierakonna esimehe, peaminister Andrus Ansipi sõnul on astmeline tulumaks mõõtmatus vastuolus nende lubadustega. „Eestis astmelise tulumaksu kehtestamine tähendaks allakäigu algust. Reformierakonna soov on muuta iive positiivseks ning tagada kõigile eestlastele majanduslik kindlustunne – astmeline tulumaks välistaks meie soovi täitumise,” lausus Ansip.

Reformierakonna esimehe sõnul on tänane Eesti jõudnud kaugele: „Meie riik on juba tõusnud jõukamaks Portugalist. Astmeline tulumaks on Eesti arengule allakäigutrepiks, mis välistab Euroopa viie jõukaima hulka jõudmise. Parimal juhul viib astmeline tulumaks Eesti stagnatsioonini ja see on põhjus, miks me ei luba koalitsioonileppesse seda kirjutada,” lisas Ansip.

Ansipi sõnul ei sõlmi Reformierakond koalitsioonilepinguid enne valimistulemuste selgumist. „Küll aga võib kindel olla, et koalitsioonileping, millele mina olen nõus Reformerakonna nimel alla kirjutama, ei sisaldada astmelise tulumaksu pügalat. Me oleme nõus astuma valitsusse nende erakondadega, kellega koos saame ellu viia oma valijatele antud lubadused, siin ei mängi rolli isiklikud sümpaatiad või antipaatiad.”


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt