Imre Sooäär kogub teede tolmuvabaks muutmiseks allkirju

Uudis
|
06.02.2007

Riigikogu liige Imre Sooäär alustas allkirjade kogumist Eesti teede tolmuvabaks muutmise toetuseks.

“Kas oled suvel mööda kaunist Eestimaad sõites märganud seda suurt tolmupilve, mis kruusateede kohal hõljub? Kõik need inimesed, kes teede ääres elavad hingavad seda tolmu iga päev sisse, rääkimata jalakäijatest ja jalgratturitest,” kirjutab Sooäär oma kodulehel.

Eestis on täna üle 7000 kilomeetri kruusa- ja pinnaseteid, mis kõik suvel tolmavad. Uuringud on näidanud, et maanteetolm on meile kahjulikum, kui varem arvati. Peenikesed tolmuosakesed põhjustavad ülemiste hingamisteede haigusi, südame- veresoonkonna haigusi, krooniliste haiguste süvenemist ja kopsuvähki. Seega on tolm on üks suurimaid ohufaktoreid meie tervisele.

“Teede tolmuvabaks muutmine vajab igal aastal mõnikümmend miljonit krooni. See oleks igati mõistlik investeering, mis maapiirkondade elukvaliteedi parandamiseks ja inimeste tervise hoidmiseks teha tuleb,” on Sooäär veendunud.

Teede tolmuvabaks muutmist saab toetada leheküljel www.reform.ee/teed


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt