Ivi Eenmaa: Tallinn on provintsistumas

Uudis
|
19.11.2007

Reformierakondlasest Riigikogu liige ja endine Võru linnapea Iivi Eenmaa osales tänasel Tallinna Visioonikonverentsi „Ääretu Tallinn”, kus keskenduti linnastu ja Tallinna mõjupiirkonna teemale.

Konverentsil tehtud ettekandes rõhutas Eenmaa, et kuulub nende inimeste hulka, kelle jaoks elu võimalikkus ei piirdu Tallinnaga, vaid elu väärib elamist ja head korraldamist kõikjal. Eenmaa on veendunud, et Tallinna tulevik sõltub suuresti sellest, kas ja millal võetakse ette suuremahuliste infrastruktuuriliste kommunikatsioonisõlmede väljaehitamised.

„Nii nagu väga paljud kohalikud omavalitsused ei saa läbi ilma Tallinnata, ei saa ka Tallinn edasi liikuda ennast määratlemata Läänemere regioonis, Balti riikides ja kaugemal maailmas. Tallinn väärib administratiivüksusena eraldi lähenemist,” lisas Eenmaa.

„Oleme ühtemoodi uhked, et Euroopa Kultuuripealinna staatus aastaks 2011 omistati Tallinnale, sest läbi selle on võimalik teadvustada mitte ainult Tallinna vaid ka Eestit. Kui aga jälgida Eesti kõnelevat ja kirjutavat pressi, siis ei ole kerkinud juba pikemat aega esile suuri, kõlavaid ideesid. Eesti meedia põhjal võiks Tallinna kohta arvata, et siin toimuv ongi üks pidev aastaid kestev kaevikusõda, vastastikused süüdistused.”

Uurimistöös, millega püüti välja selgitada, kuivõrd ja mida kirjutatakse Tallinnast välisajakirjanduses viimase nelja kuu jooksul, vaadati läbi rohkem kui 70 maailma ajalehte, lisaks mitmeid andmebaase ja uudisteagentuuri Reuters andmekogu. Tulemus oli kurb: kogu läbivaadatud maailma suuremates väljaannetes nagu näiteks Wall Street Journal ning kasvõi Turun Sanomates, pole olnud ühtegi positiivset kajastust Tallinna kohta.

„Oluline on väärikate eesmärkide seadmine, avatus vastuvõetud otsuste teavitamisel ja võime olla suurem kui me oleme,” lisas Eenmaa.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt