Reformierakond: Regionaalhalduse korrastamisega tuleb kiirustada

Uudis
|
19.11.2007

Reformierakonna fraktsioon esitas täna regionaalminister Vallo Reimaa regionaalhalduse korrastamise kontseptsioonile omapoolsed ettepanekud.

Reformierakonna fraktsioon on seisukohal, et Eestis peab säilima ühetasandiline omavalitsussüsteem, säilima peavad maakonnad kui koostööpiirkonnad ning omavalitsuste koostöö peab käima omavalitsusüksuste liidu kaudu.

Reformierakond peab õigeks, et omavalitsusliidu esinduskogu kujuneb põhimõttel “üks omavalitsus, üks esindaja”. Otsuste tegemisel rakendataks suuremate linnade ja väikevaldade huvide tasakaalu tagamiseks konsensuse põhimõtet.

Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Peep Aru sõnul on kontseptsioon üles ehitatud riigi ja kohalike omavalitsuste partnerlusele. See lõpetab juba aastaid kõne all olnud olukorra, kus raha ja vastutus on olnud erinevatel institutsioonidel. „Maakondlikest omavalitsusliitudest saavad omavalitsuste koostöö kaudu maakonna tervikliku ja tasakaalustatud arengu tagajad, maavalitsuste põhirolliks jääb järelevalve,” lisas Aru.

Reformierakonna arvates tuleb kiirustada regionaalhalduse korrastamise kontseptsiooni vormistamisega seaduste ja teiste õigusaktide eelnõudeks, kuna kõik muudatused peavad olema jõustunud 2008. aasta oktoobriks (aasta enne kohalike omavalitsuste volikogude valimisi).


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt