Imre Sooäär kutsub üles leidma laulu- ja tantsupidudele kindlat kodu

Uudis
|
04.07.2011

XI Noorte Laulu- ja Tantsupeo “Maa ja Ilm” ideekavandi autor Imre Sooäär kutsub üles leidma laulu- ja tantsupidudele kindlat kodu, kus kõigile osavõtjatele ja pealtvaatajatele oleksid tagatud parimad tingimused peost osa saada.

Imre Sooäär, kes koos Veronika Portsmuthi ja Märt Aguga lõi tänavuse laulu- ja tantsupeo kunstilise kontseptsiooni vaatab juba tulevikku järgmiste pidude poole.

“Järgmise tantsupeo toimumiskoht on endiselt lahtine ja peab kiiresti leidma lahenduse,” ütles Imre Sooäär kohtumisel kultuuriminister Rein Langiga. “Lauluväljak tuleks kooskõlla viia publiku ja esinejate vajadustega, et samal väljakul oleks võimalik korraldada nii laulu- kui tantsupidusid,” lisas Sooäär.

Kultuuriminister tuletas meelde Tõnu Kaljuste ideed Lauluväljak ümber ehitada, et tagada kõigile pidulistele parimad vaated. Tänavune pidu tõestas, et Lauluväljak sobiks hästi ka tantsupidudeks, kui lahendada peamine probleem: Lasnamäe nõlva kallak on liiga lauge, et võimaldada tantsupeo mustrite jälgimist. Et vaateid parandada, oleks vaja nõlva kallakut tõsta.

Laulupeo toimumiskoht on traditsiooniliselt Lauluväljak, aga tantsupidudel veel oma kindlat kodu pole. Kalevi Staadion on amortiseerunud ja ei vasta enam ei publiku ega esinejate vajadustele. “Esimest korda toodi tänavu tantsupidu lauluväljakule, aga see ei ole ideaalne lahendus. Lasnamäe nõlvalt ei näe pealtvaatajad nõlva liiga lauge kallaku tõttu tantsupeo mustreid. Tuleb lahendada mitmed logistikaprobleemid ja tagada kõigile vaatajatele parimad võimalused peost osa saada,” ütles Sooäär.

On kaalutud mitmeid erinevaid variante, nii Kalevi Staadioni renoveerimist, Lilleküla staadioni, kui ka Lauluväljaku kõrvale täiesti uue tantsuväljaku ehitamist. Kõik need lahendused vajavad suuri investeeringuid ja peavad olema põhjalikult läbi kaalutud, aga järgmine üldlaulu- ja tantsupidu on juba kolme aasta pärast.

Tänavune pidu tõestas, et ka Lauluväljakul saab tantsupidu pidada. Laululavalt on tantsupeole isegi parem vaade, kui Kalevi staadionil. Kõik, kes laululavalt tantsupidu esimesel ja teisel päeval jälgisid jäid väga rahule. Külaliste kohal on laululava kaitsev katus, mis pakub varju nii vihma, kui lõõskava päikese eest. Samas tuleb ka tagada Lasnamäe nõlvalt hea vaade.

Imre Sooäär on koos Veronika Portsmuthi ja Märt Aguga tänavuse laulu- ja tantsupeo kunstilise kontseptsiooni “Maa ja ilm” looja ja tantsupeo proloogi ja vahelugude muusika autor.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt