Holsmer: Keskerakond tahab jälle seadust rikkuda

Uudis
|
11.03.2009

Reformierakonna hinnangul rikub keskerakondlik Tallinna linnavalitsus täna algatatud ühe valimisringkonna moodustamisega taaskord Eestis kehtivaid seadusi. Reformierakond kutsub Keskerakonda üles algatatud eelnõust loobuma ning mitte rikkuma Eesti seadusi.

“Kohaliku omavalitsuse valimise seadus ütleb, et Tallinnas moodustab volikogu valimisringkonnad linnaosade kaupa, lähtudes põhimõttest, et ühes linnaosas moodustatakse üks valimisringkond,” ütles Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer.

“Ühe ringkonna moodustamise ettepanekuga sai lõpliku kinnituse Keskerakonna kahepalgelisus Tallinna haldusreformi küsimuses,” lausus Holsmer. “Reformi algatamine ja kulude kokkuhoid oli täielik häma. Keskerakonna tegelikuks eesmärgiks on ikkagi vaid soov moodustada Tallinnas üks valimisringkond,” lisas Holsmer.

“Kui linnaosade kaotamise eelnõuga rikuti kohaliku omavalitsuse korralduse seadust, mille järgi ei tohi eelarveaasta sees muuta linnaosa valitsuste volitusi ega eelarveid, siis ühe valimisringkonna moodustamisega minnaks vastuollu valimisseadusega. Loodan, et õiguskantsler kujundab ka selles küsimuses kiiresti seisukoha,” sõnas Holsmer.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt