Hea sõber,

Uudis
|
25.03.2004

13. juunil 2004 toimuvad Eestis esmakordselt Euroopa Parlamendi valimised. Nagu erakonnas on juba heaks traditsiooniks kujunenud, moodustub Reformierakonna kandidaatide nimekiri erakonna sisevalimistel. Europarlamendi valimistel saab erakond välja panna kuni 12 kandidaati, Eestit sõidab Euroopasse esindama siiski kõigest 6 valitut.

Reformierakonna sisevalimised toimuvad 5. – 9. aprillini. Täpset infot kandidaatide nimekirja, valimiste aja ja koha kohta saab ajalehest Paremad Uudised, erakonna kodulehelt www.reform.ee ja kontori telefonil 6 80 80 80. Hääletada saab ainult vastava maakonna piires, kuhu erakonna liige on ennast registreerinud. Tallinna ja Tartu kontorites saab hääletada ka väljaspool erakonnaliikme ametlikku piirkonda.

Hääletamine

Valimissedeli saamise kohta annab erakonnaliige valijanimekirja allkirjalehele allkirja. Igal erakonnaliikmel on 6 erineva kaaluga häält. Hääletaja valib ja reastab valimissedelil kuni 6 kandidaati.

Reastamiseks kirjutab hääletaja vastava nime taha selle järjekorranumbri, millisel kohal ta soovib antud kandidaati Euroopa Parlamendi valimistel Reformierakonna valimisnimekirjas näha. Antud eelistuste järgi arvutatakse kandidaadi keskmised kohapunktid:

1. eelistus = 9 punkti
2. eelistus = 6 punkti
3. eelistus = 4 punkti
4. eelistus = 3 punkti
5. eelistus = 2 punkti
6. eelistus = 1 punkt

Kehtetud on sedelid, kus on märgitud mitmele inimesele üks ja sama järjekorranumber või ei ole sedelil märgitud ühtegi järjekorranumbrit. Rohkemate eelistuste märkimise korral võetakse arvesse üksnes esimest 6 eelistust.

Sisevalimistel kujunenud nimekirja võib muuta ainult erakonna juhatuse ja volikogu ettepanekul 25.aprillil toimuv erakonna Üldkogu, kus toimub ka nimekirja lõplik kinnitamine.

Rohkearvulist osavõttu soovides,

Kristen Michal
Reformierakonna peasekretär


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt