Rummo: Riikidevaheline koostöö rahvastikuprobleemide teadvustamisel ja lahendamisel on aja nõue

Uudis
|
31.03.2004

Rummo tutvustas täna Laulasmaal Eestisse akrediteeritud diplomaatilise korpuse esindajatele Eesti rahvastikupoliitika aluseid ja tegevuskavu.

“Riikidevaheline informeeritus ja koostöö rahvastikuprobleemide teadvustamisel ja lahendamisel on aja nõue,” nentis rahvastikuminister. “Paljudel riikidel nii Euroopas kui mujal on madalast iibest, ebapiisavalt korraldatud lastehoiust ja rahvastiku vananemisest põhjustatud probleeme. Ühtlasi puudutab kõiki riike vajadus leida parim võimalik lahendus migratsioonivoogude reguleerimiseks ja oma muutuva koosseisuga rahvastiku integreerimiseks,” lisas ta.

Infopäeval osalenud ligi 30 riigi suursaadikud ja muud diplomaadid tunnustasid Eesti algatust arendada terviklikku rahvastikupoliitikat ja jagasid oma riikide kogemusi. “Iirimaa kogemus näitab, et just pikaajalise majandusliku stabiilsuse väljavaade on see, mis häälestab inimesed sündivuse kasvule ja emigrandid kodumaale tagasi pöörduma,” ütles Euroopa Liidu praeguse eesistujamaa Iiri Vabariigi suursaadik Sean Farrell.

Infopäevast osavõtjad külastasid ka Vääna-Jõesuu laste- ja noortekodu, kus nad said lühiülevaate Eesti senistest kogemustest vanemliku hoolitsuseta jäänud lastega.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt