Ansip: Tänan Riigikogu liikmeid Sõjahaudade kaitse seaduse kiire vastuvõtmise eest

Uudis
|
10.01.2007

Reformierakonna esimees, peaminister Andrus Ansip avaldas tänu kõigile Riigikogu liikmetele, kes hääletasid täna Sõjahaudade kaitse seaduse vastuvõtmise poolt. “Tegu on seadusega, mis loob alused pikka aega vindunud probleemi lahendamiseks euroopalikul ja tsiviliseeritud moel. Ma tänan Riigikogu liikmeid, kes tegid väga tõsist ja tubli tööd selle nimel, et seadus saaks kiiresti vastu võetud,” ütles Ansip.

Sõjahaudade kaitse seadus annab aluse matta ümber säilmed, mille hauad asuvad ebasobivates kohtades. Ebasobivateks kohtadeks on pargid, haljasalad, hooned väljaspool kalmistuid, kohad, kus haudadel toimuvad massiüritused või asuvad haudadega mitteseotud rajatised, samuti muud kohad, mis ei võimalda sõjahaudade väärikat kohtlemist.

Seaduse paragrahv 10 sätestab ka selle, et ümbermaetavate säilmete senises asupaigas asunud hauamonumendid ja muud hauatähised, nagu hauaplaadid ja ristid, kuuluvad teisaldamisele säilmete uude matmispaika.

Ansipi sõnul on järgmiseks sammuks seaduses ettenähtud Sõjahaudade Komisjoni moodustamine, mis hakkab ette valmistama säilmete ümbermatmist ja seejärel ka säilmete uude matmispaika hauamonumentide ja –tähiste teisaldamist. Ümbermatmistega on praeguse ilma püsides reaalselt võimalik alustada juba mõne kuu möödudes.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt