Michal: sõjahaudade kaitse seadus loob aluse pronkssõduri teisaldamiseks

Uudis
|
11.01.2007

Reformierakonna peasekretär Kristen Michal soovib juhtida avalikkuse tähelepanu keskerakondlaste Evelyn Sepa ja Ain Seppiku eksitavatele kommentaaridele sõjahaudade kaitse seaduse osas.

“Tahan toonitada, et sõjahaudade kaitse seadus loob juriidilise aluse Tõnismäe pronkssõduri teisaldamiseks ja seda euroopalikul ning tsiviliseeritud moel,” ütles Michal. Tema sõnul teab ka Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Ain Seppik suurepäraselt, et enne tuleb lahendada säilmete ümbermatmise küsimus ja alles seejärel on võimalik pronkssõduri teisaldamise protsessiga algust teha, mistõttu on ebaselge, millel Seppiku tänased lausungid põhinevad.

Samuti ei vasta tõele Evelyn Sepa väide nagu ei lähtuks vastuvõetud sõjahaudade seadus Genfi konventsiooni põhimõtetest. Kristen Michali sõnul on seaduse vastuvõtmine esimene reaalne samm pikka aega vindunud pronkssõduri küsimuse lahendamiseks: “Täna vastuvõetud seadus lähtub otseselt Genfi konventsioonist, mis annab võimaluse ümber matta sõjas langenute säilmed ning teisaldada hauamonumendid juhul kui hauad asuvad ebasobivates kohtades või kui säilmete ümbermatmine on muul põhjusel avalikes huvides vajalik.”

Kolmapäeval Riigikogus vastu võetud nelja fraktsiooni algatatud sõjahaudade kaitse seaduse vastuvõtmist toetas 66 saadikut, selle vastu olid keskerakondlased Evelyn Sepp, Eldar Efendijev, Tiit Kuusmik, Koit Pikaro, Nelli Privalova ja Vladimir Velman.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt