Reformierakonna esinumbrid on Ansip, Paet ja Atonen

Uudis
|
10.01.2007

Reformierakonna juhatus kinnitas täna demokraatlike sisevalimiste teel reastatud üleriigilise valimisnimekirja. Nimekirjas on 125 kandidaati. Esinumber on erakonna esimees ja peaminister Andrus Ansip.

Erakonna esimehe Andrus Ansipi sõnul pole Reformierakond varem nii tugeva nimekirjaga valimistele läinud. „Meie nimekirjas on valitsusvastutust kandud kogenud ministrid ja palju võimekaid tulevikutegijaid. Sellise nimekirjaga on väärikas minna valimisele vastu,” lausus Ansip. Erakonna esimees ei teinud saladust sellestki, et Reformierakonna selge eesmärk on valimised võita.

„Pean väga oluliseks, et meie erakonna nimekiri on koostatud demokraatlikult ehk sisevalimiste teel. Reformierakond ei tegele numbrimaagiaga ega püüa mängida valijate häältega, meil on kõik kandidaadid ühtviisi tugevad. Reformierakonnal on võitjanimekiri,” lausus Ansip. Ta lisas: „Reformierakond on ainus arvestatava tulevikunägemusega erakond. Meie teame, milline võiks olla Eesti Vabariik 15 aasta pärast, kui ajada õiget poliitikat – jätkata maksude alandamist ning tänu vanemahüvitisele sünnib palju uusi ilmakodanikke. See on parem Eesti kõigile.”

Reformierakonna esinumber valimistel on peaminister Andrus Ansip, kes kandideerib valimistel Harju- ja Raplamaa ringkonnas.

Järgmised kaks on Nõmmel ja Mustamäel kandideeriv praegune välisminister Urmas Paet ning Järva- ja Viljandimaa esinumber Meelis Atonen. Nimekirjas neljandal kohal on kauaaegne Tallinna kesklinna vanem ja peaminister Andrus Ansipi büroo juhataja Keit Pentus.

Temale järgneb Lauri Luik, kes on Reformierakonna juhatuse liige ning oli Noortekogu esimees aastatel 2003-2005.

Nimekirjas kuues on Tartu linnas kandideeriv Tartu linnapea Laine Jänes, seitsmes Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine esinumber justiitsminister Rein Lang ning kaheksas Reformierakonna peasekretär Kristen Michal.

Nimekirja esikümne lõpetavad Riigikogu liige Rain Rosimannus ning Võru linnapea Ivi Eenmaa.

Riigikogu aseesimees Maret Maripuu on nimekirjas kaheteistkümnes. Kaitseminister Jürgen Ligi ja rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo vastavalt kolmeteistkümnes ja seitsmeteistkümnes. Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees, Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa esinumber, Jaanus Tamkivi läheb valimistele nimekirjas kahekümnendana.

Reformierakonna üleriigiline valimisnimekiri on väljas erakonna koduleheküljel http://www.reform.ee/?q=ee/valimised/kandidaadid/Uleriigiline_nimekiri


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt